Спеціалізована школа

№135 м. Києва

вул. Михайла Коцюбинського,

12Б, Київ, 01032

Звіт директора  Закладу загальної середньої освіти № 135 Шевченківського району м.Києва

про діяльність закладу освіти в 2022-2023 р.

 

 

 Заклад загальної середньої освіти № 135, заснований на праві комунальної власності   міста Києва

Засновником Закладу     загальної середньої освіти № 135 є відділ освіти  Шевченківського району. Головною метою Закладу є забезпечення реалізації прав громадян на здобуття початкової, базової та повної середньої освіти.

Головними завданнями Закладу є:

  • Створення умов для здобуття дошкільної, початкової, базової та повної середньої освіти на рівні не нижчому від Державних стандартів;
  • Виховання морально і фізично здорового покоління;
  • Розвиток природних позитивних нахилів, здібностей та обдарованості, творчого мислення, потреб і вміння самовдосконалюватися;
  • Формування громадянської позиції, власної гідності, готовності до трудової діяльності, відповідальності за свої дії;
  • Виховання шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв української нації, державної мови, національних цінностей;
  • Виховання свідомого ставлення до свого здоров’я як найвищої соціальної цінності.

Заклад у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», іншими законодавчими актами Верховної Ради України, указами Президента України,    постановами Кабінету Міністрів України, наказами  Міністерства освіти і науки України, інших органів центральної виконавчої влади, рішеннями місцевих органів влади та органів місцевого самоврядування, власним Статутом.

Робота педагогічного колективу в 2022-2023 н.р. була спрямована на реалізацію Стратегії діяльності. Основними стратегічними напрямками роботи ЗЗСО є:

1.Освітнє середовище. Система збереження та зміцнення здоров’я учня та вчителя Якість організації освітнього процесу, вдосконалення інформаційного простору. Безпечна школа. Попередження булінгу.

  1. Система оцінювання здобувачів освіти. Забезпечення виконання Державних стандартів – якість освіти. Задоволення освітніх потреб
  2. Педагогічна діяльність. Методичне і кадрове забезпечення. Реалізація Концепції НУШ.
  3. Управлінські процеси. Партнерство в освіті. Формування іміджу закладу освіти. Розбудова громадсько-активної школи. Матеріально-технічне забезпечення.

 

 

 

Кількісний склад працівників закладу освіти

Педагогічних працівників – 43

Працівники закладу – 19

У закладі навчається 467 учнів.

Кількість класів:  22

Середня наповнюваність класів становить :

1-4 класи- 20 учнів;

5-9 класи - 22 учнів;

10-11 класи - 19 учнів.

 

Працює 43 вчителів, із них:

28 мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії»;

8 – «спеціаліст першої категорії»;

3 – «спеціаліст другої категорії»;

3 – «спеціаліст»;

1-  «студент».

12 вчителі – педагогічне звання«вчитель-методист»

6 «Старший вчитель»

У закладі працює медична сестра, 19 осіб обслуговуючого персоналу.

Проектна потужність школи – 600 учнів.

У закладі обладнано 32 навчальних кабінетів та класних кімнат. До послуг учнів актова та 2 спортивні зали, бібліотека, 2 комп’ютерних класи, їдальня, медичний кабінет, багатофункціональний спортивний майданчик. В закладі діє 1 краєведчий музей «Літературний Київ»  Для підвищення професійного рівня вчителів у закладі працюють творчі групи.

Кабінети інформатики, бібліотека, адміністративні кабінети забезпечені комп’ютерами та мультимедійним обладнанням. Створена локальна мережа Internet. Класні кімнати для 1-4 класів, які навчаються за програмою Нової української школи, забезпечено комп’ютерами, телевізорами, принтерами, ламінаторами та необхідним навчальним обладнанням. Усі наявні у закладі комп’ютери підключені до мережі (100 Мбіт/с – завантаження, 100 Мбіт/с – відвантаження), наявна мережа Wi-Fi у комп’ютерних класах (безпечним – інтернет-фільтри) доступом.

Для задоволення освітніх запитів дітей та учнівської молоді в закладі функціонує 10 гуртків різних напрямів.

Стратегія розвитку закладу зумовлена якісним оновленням змісту освіти, що полягає в необхідності привести її у відповідність із світовими стандартами, потребами сучасного життя, запитами суспільства щодо надання якісних освітніх послуг.

В 2022-2023 н.р. школа освіта постала перед новим викликом - організація освітнього процесу в умовах правового режиму воєнного стану. В таких умовах освітній процес адаптовано до найбільш безпечної форми навчання – дистанційної. Протягом навчального року в зв’язку з безпековими умовами змінювалася форма освітнього процесу.

1.Освітнє середовище. Якість організації освітнього процесу, вдосконалення інформаційного простору.

Освітнє середовище вдосконалювалось відповідно Концепції НУШ.

Протягом навчального року виконувались основні завдання Стратегії щодо вдосконалення освітнього середовища:

  • забезпечувалась відповідність освітнього середовища вимогам Кодексу безпечної і дружньої для дитини школи;
  • забезпечувалась відповідність освітнього середовища (внутрішніх туалетів, вентиляційного, питного режимів, режиму освітлення) Санітарному регламенту;
  • вдосконалювалось медичне обслуговування учнів відповідно розробленого Положення;
  • організовано практичні заняття з надання домедичної допомоги для учнів і вчителів, тренінги з дій у надзвичайних ситуаціях;
  • створено безпечний єдиний інформаційний простір відповідно Стратегії розвитку закладу освіти на 2021-2025 рр.;
  • освітній процес направлено на реалізацію цілей Сталого розвитку. продовжено впровадження курсів за вибором«Фінансова грамотність»,спецкурсів  “Література США та Вілекобританії” та “Основи перекладу”;
  • посилено роль шкільної бібліотеки як інформаційно-ресурсного центру;
  • максимально використовується наявна спортивну базу школи, ефективно використовується у вільний час учнів для організації рухової активності. Продовжено роботу в проекті «Школа здоров’я»;
  • введено з початку навчального 2022-2023 року в організацію харчування істотні зміни – оновлено меню за вимогами здорового харчування;
  • в 2022-2023 н.р. було організоване навчання з охорони праці для всіх категорій працівників закладу освіти з відповідним складанням заліку;
  • забезпечено проведення занять відповідно графіку і розробленої тематики з невоєнізованими формуваннями ЦЗ
  • 2022/2023 навчального року була спрямована на виконання завдань, поставлених Конвенцію про права дитини, Законом України «Про охорону дитинства», Законом України «Про освіту», Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», Основними орієнтирами виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України, Національною стратегією розвитку освіти в Україні на період до 2022 року (Указом Президента України від 25 червня 2017 року №344/2017), концепцією програми «Школа доброзичливого ставлення до дитини», Державною соціальною програмою «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2022 року, проєктом «Безпечна школа» (антибулінг), методичними рекомендаціями з деяких питань організації в закладах освіти виховної роботи, наказів, листів та розпоряджень РУО Шевчеківського району
  • Розроблено Паспорт безпеки.
  • Медична сестра здійснює медичне обслуговування учнів та вихованців, медико-педагогічний контроль за уроками фізкультури. Проводились тренінги для учасників освітнього процесу з надання долікарської допомоги.
  • Забезпечено систематичне проведення санітарно-освітньої роботи серед учнів та батьків на класних годинах, зборах, співбесідах, передбачити в планах виховної роботи бесіди:
  • гігієна та режим для школяра;
  • профілактика грипу та гострих респіраторних захворювань;
  • профілактика СНІДу та венеричних захворювань.
  • Заклад забезпечено інформаційними матеріалами щодо правил поводження під час адаптивного карантину, під час надзвичайної ситуації воєнного характеру: Дії під час обстрілів, дії під час вибухів, Інструкція щодо дій у разі сигналу «Повітряна тривога», Дії щодо надання долікарської допомоги у разі поранень, Дії під час хімічної атаки та інші.
  • Забезпечено обізнаність учнів з правилами поведінки в надзвичайних ситуаціях. Проведенооб’єктові тренування, тренінги з використання вогнегасників. Відповідно вимог забезпечено архітектурну доступність до школи.
  • Здійснюється 1 раз на 2 місяці моніторинг стану електрогосподарства та пожежної безпеки.
  • Перед кожними канікулами, перед початком освітнього процесу організовується проведення інструктажів з безпеки життєдіяльності. Затверджено заходи з безпеки життєдіяльності, графіки проведення та тематику інструктажів та профілактичних бесід з БЖ.

Меню в їдальні затверджується директором (Перспективне меню затверджене Держпродспоживслужбою). Проводиться регулярний моніторинг асортименту шкільного меню.Проведено анкетування учасників освітнього процесу щодо якості харчування – 95% задоволені асортиментом і смаковими якостями. Учнями школи виготовлено інформаційні матеріали про здорове харчування в їдальні.

За результатами внутрішнього самооцінювання 2021-2022 н.р. освітнього середовища:

  • систематично беруться технічно-санітарні проби якості питної води;
  • проводиться роботи по повірці тепло- та водолічильників;
  • постійне обслуговування систем водо та водовідведення;
  • технічне обслуговування ППА та ДУ;
  • систематична дератизація приміщень;
  • проводяться роботи по відновленню та ремонту сантехнічного обладнання.

Школо забезпечується дезінфікуючими, миючими, чистящими та гігієнічними засобами, санітарними масками, тощо.

На території школи облаштований “Пункт незламності”. В пункті наявні теплопушки, генератор, баки для питної та технічної води, необхідні проводи та з'єднувачі.

В травні місяці розпочато капітальний ремонт укриття.

 

Проводиться інформаційна кампанія щодо небезпек в інтернеті, День безпечного інтернету. Пам’ятки для батьків та учнів розміщено в школі, в кабінеті інформатики.

Заходи, спрямовані на збереження і зміцнення здоров’я дітей передбачають впровадження системи НАССР, здорового харчування, формування компетентностей з надання домедичної допомоги, дій у надзвичайних ситуаціях, попередження інфекційних хвороб, навичок життя в умовах пандемії. Розроблено і затверджено План дій на виконання Національної стратегії розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у новій українській школі, схваленої Указом Президента на 2021-2025 рр. Навчально-матеріальна база школи сприяє фізичному розвитку здобувачів освіти: спортивні майданчики та спорт площадки, багатофункціональний спортивний майданчик, спортзал. Під час перерв є можливість займатись тенісом. Здійснюється Моніторинг організації рухової активності учнів на уроках.

В 2022-2023 н.р.:

  • Учні були залучені до участі в районній Спартакіаді за різними видами спорту.
  • Проведено Тиждень пропаганди здорового способу життя «Здоровим бути модно», Декада антиалкогольної, антитююнової, антинаркотичної пропаганди. Проведено акцію «За життя без наркотиків»:
  • Виховні години «Крок убезодню» (5-7 класи);
  • Конкурс плакатів«Наркотикам – ні!»
  • Круглий стіл «За здоровий спосіб життя»
  • Тренінг за програмою «Рівний – рівному»
  • Перший урок “Ми українці - честь і слава незламним!”
  • Виховна година "Країна Безпеки"
  • Бесіда "Конфлікт-частина твого життя"
  • Виховна година-презентація "Мирне небо" до Міжнародного Дня миру
  • Інформаційна хвилинка "Мої права та обов'язки"
  • Виховна година "Бабин Яр: трагедія і пам'ять"
  • Виховна година "Наша Батьківщина-Україна"
  • Створення пам'яток "Рука допомоги"
  • Виховна година "На захисті Батьківщини" до Дня захисників і захисниць України
  • Виховна година до Дня української писемності та мови
  • Єдиний урок "Безпечна дорога додому"
  • Виховна година до Дня Гідності та Свободи
  • Участь у Всеукраїнській акції “Запали свічку” до Дня пам’яті жертв Голодомору
  • Година спілкування "Твоя безпека у твоїх руках"
  • Година спілкування "День Соборності України-єднання сили й духу народу!"
  • Онлайн-квест "Безпечний інтернет"
  • Виховна година "День Єднання"
  • Перегляд інтерактивного уроку “Обережно:міни!”
  • Бесіда про попередження участі дітей в неформальних угрупуваннях.
  • Участь у фотоквесті “Натхненне слово Кобзаря”
  • Квест ” Таємниця Сонячної системи” до всесвітнього дня авіації та космонавтики
  • Інформаційна хвилина до Дня пам’яті Чорнобильської трагедії
  • Екскурсія до зоопарку
  • Година спілкування до Дня пам’яті та примирення
  • Перегляд відеофільму до Дня Європи
  • Екскурсія до Національного музею літератури України
  • Свято до Міжнародного дня вишиванки "Вишиванка-генетичний код нації"
  • До Дня захисту дітей - екскурсія до ботанічного саду ім.О.Фоміна
  • Екскурсія до музею Національного університету оборони України
  • Екскурсія до музею залізничного транспорту
  • Екскурсія до інтерактивного музею “Відкривай портал у науку”

Значна увага була приділена екологічній просвіті з врахуванням 17 цілей сталого розвитку, правилам екологічної поведінки задля сталого розвитку в освітній процес учнів усіх класів запровадити шкільну політику «розумного використання», на своєму прикладі привчати дітей до зменшення використання пластику та поліетилену у щоденному житті, бережливого ставлення до витрачання води, електроенергії, привчати сортувати сміття.     Безпечна школа. Попередження булінгу.

Безпечне освітнє середовище забезпечує: наявність безпечних умов навчання та праці комфортну міжособистісну взаємодію, сприяючи емоційному благополуччю учнів, педагогів та батьків відсутність будь-яких проявів насильства та наявність достатніх ресурсів для їх запобігання дотримання прав і норм фізичної, психологічної, інформаційної та соціальної безпеки кожного учасника освітнього процесу. Розбудова безпечної, дружньої до дитини школи відбувається відповідно Кодексу безпечного освітнього середовища  закладу загальної середньої освіти № 135 Шевченківського району м.Києва та реалізації Проекту «Безпечна і дружня до дитини школа», «Школа – простір толерантності». Проведене опитування показало, що здобувачі освіти толерантно ставляться один до одного, не зафіксовано випадків булінгу. Розміщено стенди щодо попередження булінгу, які містять інформацію і для батьків, учнів та вчителів. На сайті школи розміщені інформаційні матеріали щодо виявлення випадків булінгу, зразок заяви, План заходів щодо попередження булінгу та насильства. Педагогічні працівники пройшли онлайн-навчання з протидії булінгу та тренінги щодо створення толерантного середовища.

В 2022-2023 н.р.

  • Проведено анкетування щодо виявлення жорстокого поводження з дітьми. (Опитування учнів 5, 7, 8, 11 класів).
  • Учні школи взяли участь у проведенні акції «16 днів проти насильства».
  • Тренінг «Попередження конфліктів». 8-11 кл.
  • Здійснюється педагогічний супровід родин, які опинилися в складних життєвих обставинах.
  • Складання та розповсюдження листівок серед учнів 1-11 класів «Як не стати жертвою булінгу»
  • Розміщенона інформаційному стенді інформацію про телефони гарячої лінії – булінг– 116000.
  • Затверджено заходи з охорони дитинства.
  • Оновлено складу комісії з розгляду випадків булінгу.
  • Організовано перевірки приміщень, території закладу освіти з метою виявлення місць, які потенційно можуть бути небезпечними та сприятливими для вчинення булінгу (цькування).
  • Проведенов закладі освіти тиждень протидії булінгу серед учасників освітнього процесу.
  • СтвореноШкільну служби толерантності та порозуміння.
  • Забезпечено спостереження чергових вчителів, чергових учнів, обслуговуючого персоналу за місцями загального користування- їдальні, коридори, роздягальні, ігрові майданчики, шкільне подвір'я.
  • Онлайн курс для вчителів «Базова психологічна допомога в умовах війни».

 

  1. Система оцінювання:

Стратегічна ціль: СПРАВЕДЛИВЕ І ОБ’ЄКТИВНЕ ОЦІНЮВАННЯ.

Прагнемо, щоб здобувачі освіти та їхні батьки вважали, що оцінювання результатів навчання учнів у закладі освіти є справедливим і об’єктивним. Педагогічні працівники в усній формі, на сайті закладу, на інформаційних стендах у навчальних кабінетах та інших приміщеннях закладу знайомили учасників освітнього процесу з критеріями оцінювання. Учні залучаються до спільного розроблення критеріїв оцінювання їхньої діяльності. Система оцінювання в закладі освіти ґрунтується на компетентнісному підході. Учителі (75%) розробляють компетентнісні завдання для проведення оцінювання, застосовують формувальне оцінювання, що передбачає відстеження індивідуального поступу учня, практикують само та взаємооцінювання. Педагоги застосовують формувальне оцінювання: систематично відстежують та відображають розвиток, процеси навчання і результати навчання кожного учня, регулярно надають учням ефективний зворотний зв’язок щодо їхньої роботи (68%). Результати незалежного оцінювання, зовнішніх та внутрішніх моніторингів корелюємо із результатами підсумкового семестрового та річного оцінювання.

Упровадження педагогіки партнерства, компетентнісного й інтегративного підходів в освітній процес передбачає активне включення дітей в організацію навчання. Компетентнісне навчання вимагає нових підходів до оцінювання. Орієнтирами для спостереження та оцінювання є вимоги до обов’язкових результатів навчання та компетентностей учнів.

Навчальні досягнення здобувачів у 1-4 класах підлягають вербальному, формувальному оцінюванню, та рівневому оцінюванню.

Основними видами оцінювання здобувачів освіти є вхідний контроль (проведено у вересні),поточне та підсумкове (тематичне, семестрове, річне). В цьому навчальному році в зв’язку з воєнним часом всі здобувачі освіти були звільнені від ДПА.

У  5-11 класах використовується поточний контроль шляхом виконання різних видів завдань, передбачених навчальною програмою, у тому числі для самостійної та індивідуальної роботи здобувачів освіти протягом семестру. Поточний контроль здійснюється під час проведення практичних та лабораторних занять, а також за результатами перевірки контрольних, самостійних робіт, індивідуальних завдань тощо.

Стратегічна ціль:ЕФЕКТИВНИЙ ВНУТРІШНІЙ МОНІТОРИНГ.

Здійснення внутрішнього моніторингу для дослідження стану і результатів навчання здобувачів освіти здійснюється відповідно розробленого Положення про внутрішній моніторинг. Систематично (згідно графіків) проводяться моніторинги результатів навчання здобувачів освіти з усіх навчальних предметів (курсів) освітніх галузей згідно перспективного плану. За результатами моніторингі вздійснюється аналіз результатів навчання здобувачів освіти, визначаються чинники впливу на отриманий результат, приймаються рішення щодо їх коригування. Ефективність застосованих заходів регулярно оцінюється на всіх рівнях управління освітніми процесами.

Критерії оцінювання, система оцінювання навчальних досягнень вдосконалюються, впроваджується формувальне оцінювання в 5-11 класах, враховується індивідуальний поступ учня,  здобувачі знань залучаються до розроблення критеріїв, самооцінювання та взаємооцінювання.

Адміністрація закладу освіти здійснює моніторинги шляхом: проведення вхідного контролю знань здобувачів освіти 5-11-х класів (діагностичні контрольні роботи) на початку навчального року з предметів інваріантної складової навчального плану: українська мова, математика за питаннями з відкритою формою відповіді, інші предмети, вхідне тестування; адміністративні контрольні роботи за підсумками освітньої діяльності у семестрах, навчальному році; моніторинги (тестування ) з предметів.

Застосовано метод «Портфоліо» в оцінюванні навчальних досягнень. Продовжуються мотиваційні заходи  шляхом реалізації проекту «Учень року».

 

РЕЗУЛЬТАТИ МОНІТОРИНГУ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ УЧНІВ:

Всі учні 1-11-х класів  атестовані з усіх предметів. Навчальні досягнення учнів 1-2-х класів оцінюються вербально, учнів 3-4-х класів - рівнево.

З 306 учнів, навчальні досягнення яких підлягали бальному оцінюванню, 44 закінчили навчальний семестр з оцінками лише високого рівня, що становить 14 % від усієї кількості учнів 5-11-х класів.

 

КЛАС

 

10А

10Б

11А

11Б

 

К-ть учнів

 

27

23

29

18

23

24

18

18

29

18

20

16

23

20

 

Мають навчальні досягнення високого рівня

% від загальної кількості учнів класу

11,1

8,7

0

11

30

13

0

17

10,3

5,5

5

0

31

50

 
 

кількість учнів

3

2

0

2

7

3

0

3

3

1

1

0

7

10

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Мають навчальні досягнення достатнього рівня

% від загальної кількості учнів класу

55,6

52,2

58

33

61

63

73%

61

65,5

28

20

25

52

35

 
 

кількість учнів

15

12

17

6

14

15

13

11

19

5

4

4

12

7

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Мають навчальні досягнення середнього рівня

% від загальної кількості учнів класу

33,3

34,8

42

56

9

25

27%

22

24.1

67

75

75

17

15

 
 

кількість учнів

9

8

12

10

2

6

5

4

7

12

15

12

4

3

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Мають навчальні досягнення початкового рівня

% від загальної кількості учнів класу

0

4,3

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

 
 

кількість учнів

0

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

 
 

 Аналіз результатів навчальних досягнень учні:

- на високому рівні – 44 учнів (14%).,

- на достатньому рівні –154 учнів (50%) ,

- на середньому рівні – 109 учнів (36%) ,

- на низькому рівні - 1 учень (0,3%)

Показник рівня якості знань учнів становить  64 %

Таким чином, найбільший відсоток відмінників від загальної кількості учнів класу в 11Б класі (50 %) та 11А класі (31%).

  Результати навчальних досягнень учнів 5-1 класів з деяких предметів та показники якості знань

 

Предмети

2022-2023 н.р.

Якість знань %

Усього учнів

Рівні навчальних досягнень

В

(%)

Д

(%)

С

(%)

Українська мова

306

35

40

15

75

Українська літ-ра

306

37

35

13

72

Математика

306

39

45

16

84

Хімія

209

34

50

16

84

Біологія

256

15

38

47

53

Географія

256

29

46

25

75

Зарубіжна література

306

41

44

15

85

Англійська мова

306

45

35

13

80

Інформатика

306

50

29

21

79

Фізика

209

40

45

16

85

Фізична культура

306

65

14

6

79

Німецька мова

150

35

41

16

76

Іспанська мова

156

38

44

18

82

Найменші показники якості знань учнів з більшості навчальних дисциплін мають 10-ті класи.

Після закінчення І і ІІ семестру корегування семестрових балів не було, оскільки жодної заяви від учнів та їх батьків не було подано.

Стратегічна ціль: ВІДПОВІДАЛЬНЕ СТАВЛЕННЯ ДО НАВЧАННЯ.

Заклад освіти сприяє формуванню у здобувачів освіти відповідального ставлення до навчання: діє учнівське самоврядування, учні займаються волонтерством. Учителі дають учням доручення, іноді делегують повноваження. Значна увага приділена профорієнтаційній роботі – головному мотиватору навчальної діяльності.  Вчителі проводять інформаційно-просвітницьку роботу серед здобувачів знань, яка направлена на

  • формування у людини установки на власну активність та самопізнання як основу професійного самовизначення та самоствердження (теми уроків «Основи здоров’я»);
  • ознайомлення зі світом професій, кон’юнктурою ринку праці, правилами вибору професії, своїми правами та обов’язками (години спілкування в класних колективах, анкетування, «Самовизначення і вибір професії»);
  • забезпечення самопізнання та формування «образу я», як суб’єкта майбутньої професійної діяльності (позакласна робота учнівського самоврядування);
  • формування умінь аналізу різних видів професійної діяльності (позакласна робота, години спілкування);
  • формування вміння співставляти «образ я» з вимогами професій до особистості та кон’юнктурою ринку праці й створювати на цій основі професійний план та його перевіряти (проект «Моя кар’єра в Україні»;
  • перевірка можливостей для самореалізації в різних видах професійної діяльності (практичні заняття, «День самоврядування»;
  • забезпечення розвитку професійно важливих якостей особистості (під час освітнього процесу);
  • виховування загальнолюдських та загальнопрофесійних якостей і розумних потреб.

Основними напрямами профорієнтаційної роботи з учнямив школі є:

  • професійна просвіта,
  • професійне виховання,
  • професійна діагностика
  • професійна консультація учнів.

Провідна роль у цій роботі належить класним керівникам. Вони протягом тривалого часу спостерігає за учнями свого класу, вивчають їх індивідуальні особливості, інтереси, здібності й нахили, контактують з батьками, знають виховний потенціал кожної сім'ї. Це дає їм змогу організувати профорієнтаційну роботу на належному рівні. Серед форм такої роботи найефективнішими, що виконують класні керівники є:

  • екскурсії, зустрічі з фахівцями, колишніми випускниками, вечори, диспути, конференції, класні години, заняття в гуртках, факультативи, що дає їм змогу спостерігати за розвитком у школярів професійних інтересів.

З метою ознайомлення з робітничими професіями в школі встановлено професійний мотиваційний термінал з центра зайнятості, до якого має доступ кожен учень школи.

Педагогічний колектив забезпечує виконання таких заходів:

  • Організовано та проведено зустрічі учнів 9-11-х класів із представниками вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації. Проведено діагностику професійних інтересів, схильностей, ціннісних орієнтацій, готовності до професійного самовизначення.
  • Забезпечено участь учнів 9-11-х класів у проведенні «Ярмарку вакансій на професії», організованим Золотоніським міськрайонним центром зайнятості
  • Забезпечено участь учнів 9-х, 11-х класів (40%)у проведенні Днів відкритих дверей вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації
  • Забезпечено проведення консультацій:
  • з питань професійного самовизначення (учні);
  • з організації системи навчально-виховної роботи з професійного самовизначення учнів (педагоги);
  • з надання допомоги дітям в професійному самовизначенні (батьки).
  • Продовжено роботу щодо створення методичного комплексу з професійного самовизначення школярів:
  • комплексу профдіагностики;
  • комплексу методичних рекомендацій з професійного самовизначення учнів;
  • інформаційних довідників про вищі навчальні заклади;
  • картотеки літератури;
  • банку даних про розвиток здібностей та професійних схильностей учнів;
  • професіограм.
  • Проведено уроки, виховні години, тренінги та інші інтерактивні форми із використанням профорієнтаційних інноваційних методів.

За результатами опитування учні отримують необхідну підтримку та допомогу в навчальній діяльності в різних формах - консультації, індивідуальні завдання, допомога у підготовці до участі в учнівських олімпіадах, науково-дослідницькій діяльності.

  • Встановлення єдиної системи контролю за відвідуванням занять учнями школи.
  • Залучення здобувачів знань до інтернет-олімпіад..
  • Залучення здобувачів знань до інтернет-конкурсів на сайтах Наурок, Всеосвіта.
  • Робота вчителів з учнями, які мають початковий рівень навчальних досягнень(розглядалося на засіданні педагогічної ради.

 Застосовується дистанційна та змішана форми навчання. Значної уваги було приділено вихованню відповідальності за результати навчальної діяльності учнів.

 

Стратегічна ціль. ЯКІСТЬ ПРИРОДНИЧО-МАТЕМАТИЧНОЇ ОСВІТИ.

Якості природничо-математичної освіти сприяє STEM-підхід в організації навчальної діяльності та позакласній роботі Особливою формою наскрізного STEM-навчання були інтегровані уроки, які спрямовані на встановлення міжпредметних зв’язків, що сприяють формуванню в учнів цілісного, системного світогляду, актуалізації особистісного ставлення до питань, що розглядаються на уроці.

Протягом 2022-2023 н.р. в школі організовано навчально-методичну роботу з STEM-освіти (зокрема,

  • інструктивно – методична нарада по вивченню нормативно – правового забезпечення STEM освіти та методичних рекомендацій щодо її впровадження в освітній процес,
  • засідання проблемного семінару на тему: «STEM-освіта в формуванні ключових компетентностей учнів на уроках»,
  • засідання педагогічної ради «STEM-освіта: впровадження та перспективи розвитку»
  • майстер – клас на тему: «STEM- освітана уроках в НУШ».

З метою впровадження  STEM- освіти  в освітній процес

  • організована діяльність гуртка «STEM в навчанні» Онищенко Г.В. та Ханіна О.А.
  • Тиждень природничих наук.Онищенко Г.В., Ханіна О.А..Пилипенко О.Г.
  • Фотоконкурси (Онищенко Г.В., Ханіна О.А..Пилипенко О.Г.):

 "Селфі з біологією"( 6-8 клас);

"Селфі з природою"( 5 клас);

"Мої мандри Україною"( 9-11 клас).

  • Екологічна гра "Сортуємо сміття" (Пилипенко О.Г.)
  • Вікторина юних природодослідників на тему :" В гостях у природи" (Ханіна О.А., Пилипенко О.Г.)
  • STEM лабораторія МАН " Хімічні дослідження" (Ханіна О.А.)
  • Біологічний практикум " Визначення рослин з використанням інструктивних карток".(Онищенко Г.В.)
  • " Харчова промисловість. Дегустація та пошук інвесторів". (Пилипенко О.Г.)
  • STEM-уроки в початковій школі (МО вчителів початкових класів)
  • Проведення інтегрованих уроків (згідно графіка в 7-11 класах)
  • Круглий стіл для учнів 8 – 11 класу «STEM: професії майбутнього».вчитель інформатики Тонковид М.А.
  • урок " Дослідження явищ, складання постеру на типи живлення організмів,пророщення насіння, вікторина " Світ навколо".
  • Практична робота на місцевості (ботанічний сад) щодо вивчення форм рельєфу, географічноїмозаїки.
  • Вікторина - конкурс" Австралія чи Антарктида?"

Учні 9-10 класів залучені до відвідування занять з географії, біології та хімії у СТЕМ лабораторію МАН України

Звіт роботи  вчителів природничих наук 2022-2023 навчальний рік

У 2022-2023 навчальному році вчителі природничих наук працювали над вирішенням першочергових завдань навчання та виховання учнів у сучасних умовах.

Під час війни школа стає осередком, який дає змогу дітям отримувати не лише знання, але й психологічну підтримку, не втрачати відчуття належності до спільноти. Тому надзвичайно важливо гнучко підходити до організації роботи та налаштовувати освітній процес так, щоб він був комфортним і не травмуючим для дітей.

Найбільш оптимальна та безпечна форма організації освітнього процесу в умовах воєнного стану — дистанційна. Корисними у цій ситуації були напрацьовані під час пандемії коронавірусу моделі змішаного та дистанційного навчання у синхронному й асинхронному режимах.

В умовах війни вчителі   переглянули календарні плани до кінця навчального року і спланували вивчення предмета у найбільш зручний для учнів спосіб, створюючи для дітей комфортну, довірливу обстановку.

 До складу творчої групи природничих наук входило 3 вчителя: Онищенко Г.В., Пилипенко О.Г., Ханіна О.А. Усі вчителі мають вищу освіту. Педагогічний стаж роботи: від 7 до 40 років. Онищенко Г.В. та Пилипенко О.Г. мають вищу категорію. Ханіна О.А. має наукову ступінь (кандидат хімічних наук).

Вчителів-методистів - 1 – (Онищенко Г.В.).

Старший вчитель-2 - ( Пилипенко О.Г. Ханіна О.А.).

      Напрямки роботи вчителів під час воєнного стану  були обрані:

- розробки уроків, контроль знань  із онлайн-ресурсів  (наприклад, “Всеукраїнська школа онлайн”, “На урок” тощо);

- вибір вправ та завдань для дітей, що передбачають психологічне розвантаження, техніки врегулювання емоційного стану тощо.

- творчі завдання, а саме: читання літератури, перегляд фільмів, малювання, проектна діяльність, інші творчі заняття, що могли допомогти зняти психічне та емоційне напруження у дітей та вчителів.

Природничі науки мають винятково важливе значення, оскільки вони формують світогляд учня, його загальну культуру, цілісне сприйняття світу і виховують особистість, що дбає про майбутнє живої та неживої природи.

Хімія, біологія, географія як природничі науки вивчають та пояснюють навколишній світ та водночас забезпечують  задоволення практичних проблем суспільства, розв’язання сировинної, екологічної, енергетичної та інших проблем. Зокрема, хімічна освіта відіграє важливу роль у формуванні вмінь поводитися з речовинами. Досягти цієї мети можна тільки шляхом використання хімічного експерименту, хоча сучасний матеріальний стан кабінету не сприяє використанню хімічного експерименту на достатньому рівні.

Розвиток пізнавальної активності дітей – передумова для фізичного, соціального, інтелектуального, духовного та культурного розвитку особистості.

Самостійна робота учнів та індивідуальний підхід до учнів з різним рівнем активності – засоби розвитку пізнавальної активності учнів.

Домашні завдання, що передбачають виконання навчальних завдань із предметів, були зведені до мінімуму.

      Вчителі  регулювали об'єм домашніх завдань  залежно від ситуації, емоційного стану та потреб дітей.

Розвиток пізнавальної активності учнів неможливий без самоосвіти та самовдосконалення вчителя. 

Вчитель географії Пилипенко О.Г. використовує на уроках різноманітні методи, засоби, форми навчання, нові педагогічні технології, зокрема проектну діяльність учнів.

 Протягом навчального року учнями вчителя Пилипенко О.Г.  були створені проекти на теми:

  1. Моделі вулканів - 6 класи;

2.« В Червону книгу  занесені: Нашого цвіту - по всьому світу » - 7 класи;

3." Народні ремесла. Харчова промисловість. Перспективи розвитку» -8 класи;

4.«Хокайдо-Хонсю: контрасти Японії та Бананові республіки""- 9 класи;

5.«Київ-Париж, Берлін" порівняння столиць 10- 11 класи.

Були проведені інтегровані  цікаві  уроки ( в рамках проєкту СТЕМ)  на різноманітні теми у класах:

5 клас-" Дослідження явищ, складання постеру на типи живлення організмів,  пророщення насіння, вікторина " Світ навколо".

6 клас - Практична робота на місцевості (ботанічний сад) щодо вивчення форм рельєфу, географічної  мозаїки.

7 клас - Вікторина - конкурс" Австралія чи Антарктида?"

9-10 клас- відвідування заняття з географії у СТЕМ лабораторію МАН України ( червень 23р.)

Пилипенко О.Г. приділяла значну увагу самоосвіті,  успішно пройшла   курси на різноманітні  теми та отримала 13 сертифікатів.

Протягом навчального року вчитель хімії  Ханіна О.А. підвищувала свою кваліфікацію в різних напрямках: “Вступ до нанотехнологій та наноматеріалів”, “STEM-освіта:

практичний кейс, цифрові ресурси для підвищення кваліфікації освітян”, пройшла навчання в “STEM-школі весна 2023” організований Інститутом модернізації змісту освіти, отримала відповідно сертифікат.

Професійна діяльність спрямована на прищеплення інтересу учнів до знань і активізації пізнавальної діяльності через різноманітні методи і форми організації навчання, за допомогою включення їх в активну пізнавальну діяльність.

В своїй роботі вчитель використовує такі освітні технології: інтерактивні,  проектні,  інформаційні, особистісно–орієнтовані, технології навчання як дослідження.

Під час навчання учні починають аналізувати та виділяти головне, в цьому допомагають опорні схеми та конспекти.

На уроках нового міжгалузевого інтегрованого курсу “STEM” учні п’ятого класу розвивають своє інженерне мислення та науково-дослідницькі навички. Актуальною є так само і проектна діяльність учнів, яка широко використовується вчителем в своїй діяльності. У рамках роботи над проектами розробляються: реферати;  доповіді;  комп'ютерні презентації.

Протягом 2022-2023 навчального  року проводились заняття гуртка «STEM. Органічна хімія», який відвідали учні 9 класів.

У квітні 2023 р. 9 -10  клас відвідував заняття з хімії  у лабораторії СТЕМ МАН України ( хімічні  дослідження).

 На уроках біології (вчитель Онищенко Г.В.) використовує роботу з підручником, довідковою літературою, проведення спостережень і дослідів, самоперевірки.  Деякі практичні роботи учні виконують удома, тому що матеріальне забезпечення кабінету не дозволяє проводити більшість практичних та лабораторних робіт. Вчитель Онищенко Г.В. використовує такий метод навчання як біологічні дослідження та спостереження, в основному, віртуально. У старших класах вчитель приділяє увагу формуванню навичок самостійної роботи, уміння пошуку необхідної інформації в додаткових джерелах.

Протягом навчального року учнями вчителя Онищенко Г.В.  були створені проєкти на  різноманітні теми:

  1. "Види бродіння та використання у харчових технологіях "- для 6 класів.
  2. " Спільноти тварин. Як спілкуються тварини."- для 7 класів.

3." Вегетаріанство "за і проти". Біологічні речовини. Вітаміни."-для 8 класів.

4." Сучасна біотехнологія. Її напрямки, недоліки та переваги. Перспективи розвитку нано-біотехнології" -для 9 класів.

  1. "Генетичний моніторинг у людських спільнотах"- для 10 класів.

Форми представлення проєктів були у вигляді презентації або плакатів.

Протягом навчального року Онищенко Г.В. успішно пройшла   курси  та отримала 4 сертифіката.

У лютому 2023 р. був проведений відкритий інтегрований урок на тему:" Історичний шлях розвитку першої допомоги  при пораненнях   під час бойових дій" для 8 класу ( біологія+ історія).

У березні 2023 р.  9 клас відвідував заняття з біології у лабораторії СТЕМ МАН України ( біологічні дослідження).

Протягом 2022-2023 навчального року проводились заняття гуртка «STEM. Біологія людини» для учнів 8-9 класів. У рамках гуртка була проведена екскурсія з учнями 8-9 класів до музею історії медицини ( квітень  2023 року).

      Учні брали участь у II (районному) етапі  олімпіади з біології.

Призери олімпіади з біології: Демідюк Д. 8-а кл, та Алексюк А. 11-а клас.

Вчителі природничих наук брали участь в СТЕМ заходах до дня  космонавтики та безпеки життєдіяльності.

З 24.-  28.04 2023 р. у школі  був проведений тиждень природничих наук

Всі заходи відбулися вчасно за розкладом.

  У рамках предметного тижня  були проведені вікторини, практикуми, уроки, оформлення виставки проєктних робіт учнів.

 Відбулися навчальні  екскурсії  до:

- природничого музею ( 7 клас)

-зоопарку ( 5 клас)

- Музею Чорнобиль ( 10 клас).

Оголошено фотоконкурс на тему: " Селфі з біологією"( для 6-8 класів)

" Мої мандри Україною"( для 9-11 кл.).

Стратегічна ціль. АКАДЕМІЧНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ.

Здобувачі знань та педагогічні працівники діють на засадах академічної доброчесності. Впроваджено Шкільний кодекс доброчесності, організовано Тижні доброчесності, антикорупційні уроки. Члени педагогічного колективу інформували учнів про необхідність дотримання норм академічної доброчесності під час проведення занять, у позаурочних заходах, за допомогою наочної інформації. В класних куточках наявна інформація про види порушень академічної доброчесності та види відповідальності за порушення.

На педраді розглядалось питання: «Про стан використання дозволених навчальних програм, підручників в ході викладання навчальних дисциплін, спецкурсів, факультативів». Робота комісії з академічної доброчесності полягала в організації календарно-тематичного планування на засадах академічної доброчесності вчителями, організації та проведенні заходів для учнів, інформуванні батьків про необхідність дотримання норм академічної доброчесності здобувачами освіти. Звернень щодо порушень академічної доброчесності до комісії не надходило.

Здобувачі освіти залучались до заходів:

  • Обговорення Кодексу честі у навчанні
  • «Чесність - найважливіша умова успішного навчання. Створення правил чесного навчання.(7-11 класи.)
  • Що таке плагіат?(Словникова робота з питань академічної доброчесності)
  • Особливі вимоги при цитуванні, посилання на джерела. Тренінг
  • Проблемний педагогічний діалог: «Академічна доброчесність: вимоги сумління чи законодавства?»
  • «Толерантність – запорука академічної доброчесності». Година спілкування в 5-9 класах
  • «Чи доцільно списувати?» Година спілкування
  • Як підготувати реферат: від теорії до практики або шукаємо, оформлюємо,пишемо».(Практичне заняття для учнів 9-11 класів).

 

 

3.ПЕДАГОГІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ

 

Стратегічна ціль: ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИКОНАННЯ ДЕРЖАВНИХ СТАНДАРТІВ – ЯКІСТЬ ОСВІТИ. ЗАДОВОЛЕННЯ ОСВІТНІХ ПОТРЕБ.                                                           

Головне завдання вчителя – забезпечити рівень навчальних досягнень і розвитку компетентностей на рівні Державних стандартів, безумовне виконання навчальних програм та планів. Основними умовами успішного досягнення базової компетентності учнями школи ми вважаємо:

Підвищення ефективності уроку як основної можливості діалогу учня та вчителя; розвиток системи позаурочних форм освітньої діяльності, зорієнтованих на пошуковий, дослідницький, проблемний характер засвоєння змісту освіти;

Ріст професійної майстерності педагогічних кадрів; орієнтацію педагогів на особисті досягнення учнів в освітній взаємодії;

Забезпечення принципів відкритості й комфортності освіти в усіх її аспектах; комплексний супровід педагогами освітнього та професійного вибору школярів.

Стратегічна ціль:  РЕАЛІЗАЦІЯ КОНЦЕПЦІЇ НУШ.

Робота педагогічного колективу буде спрямована на забезпечення виконання навчальних програм і вимог Державних стандартів освіти. Заклад загальної середньої школи № 135 на якісному рівні задовольняти запити учасників освітнього процесу, втілювати Концепцію нової української школи.

Забезпечення виконання Державних стандартів – якість освіти. Задоволення освітніх потреб. Реалізація Концепції НУШ.

Робота педагогічного колективу була спрямована на забезпечення виконання навчальних програм і вимог Державних стандартів освіти. Заклад на якісному рівні задовольняє запити учасників освітнього процесу, про що свідчать опитування учасників освітнього процесу. Якісний показник визначається за відсотком учнів, які мають достатній та високий (7-12 балів) рівень знань.

Головний колегіальний орган – педагогічна рада – працювала протягом навчального року над питанням забезпечення внутрішньої системи якості освіти. На засіданнях педради розглядалися питання розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти, вдосконалення, ефективної діяльності закладу освіти, а саме:

1.Аналіз роботи закладу освіти в 2021-2022 н.р. Готовність до початку навчального року. Завдання педагогічного колективу щодо розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти в 2022-2023 н.р. Організація внутрішнього аудиту закладу освіти в 2022-2023 н.р.

2.Виховна система як простір благополуччя та можливостей особистості в 2022-2023 н.р. Затвердження плану виховної роботи.

4.Затвердження структури і тривалості 2022-2023 н.р. Навчального року, режиму роботи закладу освіти.

5.Використання закладом освіти Освітніх програм, розроблених на основі типових освітніх програм. Схвалення освітніх програм на 2022-2023 н.р.

6.Затвердження переліку навчальних програм, які заклад буде використовувати в освітньому процесі.

7.Про підсумки класно-узагальнюючого моніторингу в 5 класі та рівень адаптації п’ятикласників до навчання в основній школі.

8.Система оцінювання навчальних досягнень здобувачів знань. (Круглий стіл).

 9.Про підсумки проведення внутрішнього самооцінювання освітнього середовища закладу освіти.

10.Про стан викладання, рівень навчальних досягнень та формовання ключових та предметних компетенцій з предметів.

11.STEM-освіта – крок до майбутніх новаторів. Практика впровадження STEM – освіти в  закладі освіти.

12.Про стан профілактики правопорушень, бездоглядності та злочинності в 1 семестрі 2022-2023 н.р.

13.Основні складові компетентностей учнів. Навчально-методичне та дидактичне забезпечення освітнього процесу, зорієнтованого на реалізацію компетентностного підходу.

14.Підсумки підвищення кваліфікації педагогічних працівників у 2022 р.

15.Визнання результатів підвищення кваліфікації педагогічними у 2022 р.

16.Затвердження орієнтовного плану підвищення кваліфікації педагогічних працівників у 2023 р.

17.Про стан охорони праці в закладі освіти та виконання Комплексних заходів з ОП у 2022 р.

18.Про виконання освітніх програм, практичної частини навчальних програм за 1 семестр  2022-2023 н.р.  Про підсумки моніторингу навчальних досягнень здобувачів знань за 1 семестр 2022-2023 н.р.

19.Про реалізацію Стратегії розвитку закладу освіти. Та виконання річного плану на 2022-2023 н.р.

20.Особливостівпровадження Державного стандарту базово їсередньої освіти з 1 вересня 2022 р. Затвердження базового навчального плану та  модельних програм.

21.Проведення Державної підсумкової атестації здобувачів освіти 4,9,11 класів. Звільнення від ДПА.

22.Затвердження Плану підвищення кваліфікації педагогічних працівників на 2022 н.р.

23.Стан забезпечення Державних стандартів якості освіти у викладанні основ наук у початкові йшколі НУШ.

24.Новий професійний стандарт  і завдання сучасного вчителя в контексті концепції Нової української школи.

  1. Про підсумки внутрішнього аудиту системи оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти.

26.Затвердження вибору підручників для 5 та 10 класу. Презентації підручників вчителями.

27.Академічна доброчесність – шлях до якісної освіти.

28.Підсумки проведення внутрішнього самооцінювання за напрямом «Педагогічна діяльність».

29.Портрет сучасного вчителя. Ознайомлення з атестаційними   характеристиками вчителів, які атестуються, членів педради.

30.Творчий звіт вчителів, які атестуються: Динаміка якісних показників педагогічної діяльності вчителя. Електронне портфоліо як засіб оцінювання діяльності вчителя. Мій кабінет - моя творча лабораторія.

  1. Підсумки атестації педагогічних працівників закладу освіти в 2022 р.

32.Про завершення 2022-2023 навчального року.

ВПИШІТЬ СЮДИ СВОЇ ПИТАННЯ ПО ПЕДРАДАХ

87% батьків і здобувачів знань позитивно оцінюють рівень якості освіти. Освіта це не лише оцінки. Це і створене освітнє середовище, і оцінювання учнів на основі чітких критеріїв, педагогічна діяльність працівників, управлінські процеси.

Педагогічний колектив втілює Концепцію нової української школи.  Створено відповідне освітнє середовище в 1-4 класах НУШ.  Вчителі, які працюють в 1-4 класах, та адміністрація закладу  пройшли відповідну професійну підготовку. Питання щодо результатів роботи початкової школи за новими освітніми стандартами розглядалося на нарадах при директору, засіданнях педагогічної ради. Впроваджується формувальне оцінювання навчальних досягнень здобувачів знань.

В умовах правового режиму воєнного стану здійснювалось впровадження Державного стандарту базової середньої освіти в 5 класі.

З метою якісного впровадження Державного стандарту базової середньої  освіти проведено підготовку вчителів до роботи в 5 класі. Нажаль, в умовах війни, для 5 класу не було виділено субвенції на придбання обладнання, дидактичних матеріалів, забезпечення якісного освітнього середовища.

Новий Державний стандарт базової середньої освіти – матриця академічної свободи.  Вчителі, які працюють з 5 класом обирали модельні програми, підручники. Але підручників на початок року немає, 1 березня отримано підручник математику. На сайті школи створено сторінку, на якій розміщено всю інформацію про впровадження Державного стандарту, Типову освітню програму, модельні програми, електронні варіанти підручників, все наявне методичне забезпечення 5 класу НУШ. Забезпечено вивчення педагогічним колективом нормативно-правових та інструктивно-методичних  документів щодо впровадження Державного стандарту базової  середньої освіти. Забезпечено інформування педагогів про нові  нормативні, інструктивно-методичні документи щодо впровадження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти. Всі вчителі, які викладають у 5 класі, мають відповідні сертифікати. Організовано обговорення на педагогічній раді питання готовності школи щодо впровадження Державного стандарту базової  і повної загальної середньої освіти з   1 вересня 2022 р.

Забезпечено наступність у роботі 4 та 5 класів. Забезпечено належні умови для організації освітнього процесу учнів 5-х класів. Ознайомлено батьків учнів 4-го класу із впровадженням Державного стандарту базової  середньої освіти. Проведено психолого-педагогічні семінари, тренінги з метою аналізу результатів адаптаційного періоду учнів 5 класу, розроблено і затверджено заходи. Забезпечено участь педагогічних працівників у різних формах підвищення кваліфікації з питань впровадження Держстандарту. Проведено засідання методичних об’єднань з питань впровадження у освітній процес Державного стандарту. Проведено інструктивно-методичні  наради, колективний перегляд  вебінарів для вчителів з питань інтегрованого навчання, формувального оцінювання, розвитку критичного мислення, медіаграмотності, формування ключових компетентностей.

Організовано та проведено батьківські збори щодо обговорення особливостей адаптаційного періоду учнів 5-х класів та вироблення спільного плану взаємодії. Підготовлено поради вчителям, батькам, учням щодо переходу до якісного впровадження Державного стандарту. Проведено круглий стіл з вчителями, які працюють за новими програмами з метою вивчення потенціалу учнів для ефективного впровадження Державного стандарту. Вчителі-предметники, які викладають в 5 класі забезпечують основні ціннісні орієнтири Державного стандарту базової середньої освіти:

– повагу до особистості кожної дитини, її інтересів та досвіду;

– рівний доступ до освіти;

 – академічну доброчесність;

 – становлення вільної зростаючої особистості та її самостійності;

 – здоров’я та добробут;

– довіру та безпеку;

 – утвердження людської гідності, повага до прав дитини;

 – активну громадянську позицію та патріотизм;

 – любов до рідного краю та відповідальність стосовно довкілля.

Вчителі-предметники 5 класу перед початком навчального року на основі обраних модельних програм розробили навчальні програми, які:

– ґрунтуються на визначених стандартом ціннісних орієнтирах;

 – охоплюють формування наскрізних в усіх ключових компетентностях умінь

 – передбачають реалізацію вимог до обов’язкових результатів навчання у відповідній (відповідних) освітній (освітніх) галузі (галузях);

– ураховують наступність між циклами навчання на рівнях початкової та базової середньої освіти;

– орієнтуються на компетентнісний потенціал відповідної галузі / галузей, що визначає здатність кожної освітньої галузі формувати всі ключові компетентності через розвиток умінь і ставлень та базові знання.

Вчителі-предметники 5 класу забезпечують успішний адаптаційний період:

– у перші місяці навчання зважали на вже сформовані у початковій школі наскрізні вміння і навички учнів;

– уникають авторитарного впливу на особистість дитини, встановлюють й підтримують доброзичливі стосунки, довіру в спільній навчальній діяльності; – ураховують вікові та індивідуальні особливості розвитку й потреби кожного учня, особливості темпераменту та стиль сприйняття інформації,

– у перший місяць навчання учнів у 5-му класі більшість матеріалу на уроці орієнтувалася на повторення, дозування навчального навантаження та обсяг домашнього завдання, а також знижували його до мінімуму на вихідні дні;

– налагодження емоційного контакту з усіма учасниками освітнього процесу, систематично взаємодіють з батьками учнів.

Вчителі-предметники 5 класу забезпечують діяльнісний підхід у викладанні предметів:

– забезпечують розвиток учнями здатності самостійно отримувати та обробляти інформацію з навчальних питань;

– індивідуальний підхід до учнів;

 – розвиток комунікативних навичок учнів;

– застосування творчого підходу у процесі здійснення педагогічної діяльності;

– самостійне здійснення алгоритму дій, спрямованих на отримання знань та вирішення поставлених перед ними навчальних завдань.

Основними умовами успішного досягнення базової компетентності учнями школи ми вважаємо: підвищення ефективності уроку як основної можливості діалогу учня та вчителя; розвиток системи позаурочних форм освітньої діяльності, зорієнтованих на пошуковий, дослідницький, проблемний характер засвоєння змісту освіти; ріст професійної майстерності педагогічних кадрів; орієнтацію педагогів на особисті досягнення учнів в освітній взаємодії; забезпечення принципів відкритості й комфортності освіти в усіх її аспектах; комплексний супровід педагогами освітнього та професійного вибору школярів.

Протягом навчального року педагогічний колектив працював над  створенням єдиного інформаційно-освітнього простору, що дозволяє організувати ефективне дистанційне навчання, застосовувати в освітньому процесі нові ІКТ, здійснювати збір та обробку даних. В цей період вчителями і учнями зроблено значний крок вперед щодо дистанційної взаємодії через протиепідемічні обмеження. В умовах воєнного часу дистанційне та змішане навчання стало найбільш безпечним способом організації навчання.  Педагогічний колектив спрямував зусилля на ефективне дистанційне навчання, підготувався технічно і методично, проведено роботу з батьками та здобувачами знань.

Протягом року проводилось опитування учасників освітнього процесу.

Проведено опитування педпрацівників за допомогою Googl-форм. Результати опитування показали, що 100% вчителів використовують електронну пошту; інтернет-форуми іноді використовують 40%, часто – 60%; спілкуються в соціальних мережах часто – 100%, 90% використовують текстовий редактор; 73% часто використовує табличний процесор, можуть створювати презентації 100% вчителів; часто використовують хмарні сервіси 90%, працюють з Google-диском 100% і, створили і працюють із Google-класом  – 100%, створюють відео зустрічі- 100%.

З метою проведення самооцінювання діяльності педагогічних працівників закладу освіти та управлінської діяльності, в грудні 2022- березні 2023 н. р. Було проведено моніторинг якості освітніх та управлінських процесів. Було проаналізовано вимоги щодо стратегії розвитку та планування діяльності закладу освіти, формування відносин довіри у колективі, прозорості, дотримання етичних норм. Вивчено стан кадрової політики та можливості професійного розвитку педагогів; порядок прийняття управлінських рішень, стан взаємодії з місцевою громадою, сформованість та забезпечення реалізації політики академічної доброчесності, функціонування внутрішньої системи забезпечення якості освіти.

В процесі моніторингу переглянуто і проаналізовано реалізацію таких документів: Стратегії розвитку на 2021-2025 рр., Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти, Положення про академічну доброчесність.

Проведено опитування учасників освітнього процесу, яке дало змогу зробити такі висновки:

  1. Результати опитування показали, що тематика для професійного зростання педагогічними працівниками обрана на найближчі 5 років різноманітна: Законодавче забезпечення освітнього процесу. Методичні аспекти викладання предмету. Форми організації освітнього процесу. Профілактика та прояви девіантної поведінки. Безпечне освітнє середовище. Формування у здобувачів освіти громадянських компетентностей. Використання ІКТ в освітній діяльності. Ділове українське мовлення.
  2. Вчителі підвищували кваліфікацію за такими формами: курси ІПОПП. Семінари. Конференції. Вебінари. Тренінги.  Майстер-клас. Самоосвіта. Он-лайн курси.
  3. Відповідно опитування керівництво закладу освіти створило умови для постійного підвищення кваліфікації педагогів, їх атестації, добровільної сертифікації. Підвищувати професійну компетентність не заважає ніщо.
  4. Для розроблення календарно-тематичного планування вчителі використовують зразки, що пропонують фахові видання, розробки з Інтернет-сайтіві блогів, рекомендації МОН, досвід колег, власний досвід
  5. Вчителі надають здобувачам освіти всебічну підтримку в навчанні: розвивати в учнів впевненість у своїх здібностях, організовують процес розвитку компетентностей, консультують (у тому числі і батьків) при виконанні завдань, проводять додаткові занняття, індивідуальні заняття, застосовують у процесі навчання сучасні форми, використовують ІКТ, інтернет- ресурси, створюють наочність, готують до ДПА, створюють проекти, впроваджують творчі та пошукові завдання.
  6. Для оцінювання здобувачів освіти використовують поточне, формувальне, самооцінювання, взаємооцінювання.
  7. Вчителі інформують про критерії оцінювання на початку навчального року, розміщують на сайті, інформують перед вивчення кожної теми, пояснюють індивідуально.
  8. Щоб запобігти випадкам порушень академічної доброчесності знайомлять здобувачів освіти з основами академічної доброчесності, проводять бесіди щодо дотримання академічної доброчесності, на уроках дають такі завдання,які унеможливлюють списування, використовують методичні розробки щодо формування академічної доброчесності, пояснюють її необхідність, розробляють диференційовані завдання, знайомлять здобувачів освіти з основами авторського права, брали участь у розробці Положення про академічну доброчесність, проводять бесіди, години спілкування щодо формування академічної доброчесності, навчають дітей бути самостійними та ініціативними, навіть помилкові відповіді є не провалом у навчанні, а стимулом до пізнання нового, розкривають значущість норм академічної доброчесності.
  9. Власний педагогічний досвід поширюють шляхом розміщення публікацій на сайті закладу, висвітлення на освітніх онлайн платформах, виступать на конференціях, готують презентації на виставки, проводять майстер-класи, публікуються у фахових виданнях.
  10. В закладі практикують мотиваційні заходи - об'єктивність оцінювання професійної діяльності, винагороди матеріальні та моральні.
  11. Психологічний клімат у закладі освіти сприяє співпраці педагогів.
  12. Керівництво закладу освіти розробило, запропонувало для обговорення і доповнення всім учасникам освітнього процесу правила поведінки. У закладі освіти реагують на звернення про випадки булінгу, проводять роботу з попередження булінгу.
  13. Керівництво закладу відкрито для спілкування - педагоги співпрацюють і забезпечують зворотній зв’язок щодо їх співпраці. Керівництво враховує пропозиції щодо якості освітнього процесу тапідтримує ініціативу педагогічних працівників щодо розвитку закладу освіти.

 

Здійснення педагогічним колективом закладу інноваційної діяльності:

  • Функціонування моделі Школи цінностей та філософського сприйняття світу.
  • Модернізація освітнього процесу на основі впровадження елементів європейського досвіду. «Студії живої історії».
  • Участь у проектах та програмах міжнародних організацій.

Волонтерство

  • Волонтерство ґрунтується на добровільності, співчутті, солідарності з потребами та ідеями інших, а також глибокій повазі до всіх людей. В закладі буди проведені виховні години до Дня Волонтера,які закликали дітей бути добрішими та люблячими до оточуючих себе людей,допомогати в складних ситуаціях. Самі маленькі школярі дізналися хто такі волонтери, які добрі справи роблять; учні 1-11 класів прослухали урок моралі та виговили долоні допомоги,у 1-5 класах пройшов урок-бесіда, під час якого діти виготовили квітку доброти та розробили чек-лист добрих справ. у школі пройшов Благодійний ярмарок.
  • З початку навчального року учні, вчителі, батьки нашої школи організовували та проводили благодійні акції «Ми віримо в ЗСУ». Протягом року провели вже  ярмарку, дітки разом з батьками випікали солодощі, приносили цукерки, печиво, фрукти, воду  та навіть солодку вату. За зібрані кошти ми купили для ЗСУ  теплі речі, продукти, , все куплене було відправлено на фронт, також неодноразово збирали необхідні кошти, крім того учасники освітнього процесу нашого закладу освіти збирали гроші на дрони.Підтримували не лише речами, а й теплими словами, надсилаючи дуже багато листів, малюнків, побажань. Створюючи різні фото флешмоби, відео-подяки.
  • Проекти та програми, спрямовані на створення творчого освітньо-виховного середовища:»Педагогічний дизайн освітнього середовища». Створення і діяльність освітньо-виховних центрів; «Школа здоров’я»;«Музейна педагогіка»; «Успішне ЗНО»; «Партнерство в освіті»; «Моніторинг в освіті»; «Шкільна бібліотека – інформаційно-ресурсний центр»; проект «Учень року»;
  • Постійно вдосконалюється робота з обдарованими учнями. Діє проект «Обдарована дитина», який передбачає підготовку та участь здобувачів освіти у різноманітних інтелектуальних випробувань.

 

Стратегічна ціль: ЗДІЙСНЕННЯ ПЕДАГОГІЧНИМ КОЛЕКТИВОМ ЗАКЛАДУ ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

 

  • Функціонування моделі Школи цінностей та філософського сприйняття світу.
  • Виховна система «Пізнай себе».
  • Модернізація освітнього процесу на основі впровадження елементів європейського досвіду.
  • Участь у проектах та програмах міжнародних організацій.

Проекти та програми, спрямовані на створення творчого освітньо-виховного середовища:

 «Педагогічний дизайн освітнього середовища». Створення і діяльність освітньо-виховних центрів; «Здорова школа»;  «Музейна педагогіка»; «Успішне ЗНО»; «Імідж навчального закладу»;  «Створення освітньо-виховних центрів на базі предметних кабінетів та шкільних музеїв»; «Партнерство в освіті»; «Моніторинг в освіті»; «Шкільна бібліотека – інформаційно-ресурсний центр»; «Стимул»; проект «Учень року»;

Інноваційні проекти: «Фінансова грамотність», «Уроки сталого розвитку», «Уроки доброчесності».

 

Стратегічна ціль: МЕТОДИЧНА РОБОТА  І КАДРОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ.

 

Протягом 2022-2023 рр. педагогічний колектив працював над науково-методичною проблемою «Підвищення професійної компетентності вчителів – ефективний засіб удосконалення освітнього процесу». Очікувані результати - якісне впровадження завдань державної політики на рівні закладу щодо організації навчального процесу; організація системи підсумково-узагальнюючого методичного супроводу, атестаційного процесу вчителів та науково-дослідницький методичний супровід в міжатестаційний період по підвищенню рівня професійної компетентності вчителів; забезпечення розкриття творчого потенціалу педагогів та їх самореалізація у життєвому просторі; удосконалення системи компетентнісно орієнтованого підходу засобами сучасних інноваційних педагогічних технологій та інформаційно-комунікаційних засобів навчання;  створення експериментальних методично-педагогічних майданчиків на основі шкільних методичних об’єднань щодо удосконалення фахової майстерності; продовження та удосконалення моніторингової діяльності щодо методичного супроводу роботи з обдарованими учнями в олімпіадах, МАН, конкурсній, проектній та іншій творчій діяльності.

 

ЗАЛУЧЕННЯ УЧНІВ ШКОЛИ ДО ОЛІМПІАД:

 

ПІП

Клас

Предмет

Місце

Вчитель

1

Лещотна Софія Юріївна

11 Б

Біологія (XVI Всеукраїнської інтеренет -олімпіади "На урок")

1

Ханіна О.А.

2

Лещотна Софія Юріївна

11 Б

Біологія (XV Всеукраїнської інтеренет-олімпіади "На урок")

2

Ханіна О.А.

3

Лещотна Ксенія Юріївна

Географія

3

Пилипенко О.Г.

4

Лещотна Ксенія Юріївна

Англійська мова (Всеукраїнська учнівська олімпіада з англійської мови (ІІІ етап)

1

Панасенко Л.О.

5

Лещотна Ксенія Юріївна

Англійська мова (На урок (Англійська мова 1 етап)(

1

Панасенко Л.О.

6

Лещотна Ксенія Юріївна

Англійська мова (Всеосвіта (Англійська мова)

1

Панасенко Л.О.

7

Лещотна Ксенія Юріївна

Англійська мова (Всеосвіта (Англійська мова ІІІ етап)

1

Панасенко Л.О.

8

Лещотна Ксенія Юріївна

Англійська мова (На урок (Англійська мова ІІ етап)

1

Панасенко Л.О,

9

Осипов Ілля Сергійович

Англійська мова (Всеосвіта (Англійська мова 1 етап)

2

Панасенко Л.О.

10

Таратунін Микита Олександрович

Англійська мова (Всеосвіта (Англійська мова 1 етап)

3

Панасенко Л.О.

11

Галицька Катерина Михайлівна

Англійська мова (Всеосвіта (Зимова олімпіада з англійської мови)

лауреат

Панасенко Л.О.

12

Лещотна Ксенія Юріївна

Історія (Всеукраїнська учнівська олімпіада з історії (ІІ етап)

2

 

13

Лещотна Ксенія Юріївна

Німецька мова (Всеукраїнська учнівська олімпіада з німецької мови (ІІІ етап)

диплом І ступеня

Денисенко Р.А.

14

Лещотна Ксенія Юріївна

Українська мова ХVІ Всеукраїнської інтернет-олімпіади " На Урок"

Диплом 2 ступеня

Левчинська О.О.

15

Лещотна Ксенія Юріївна

8-Б

Всеукраїнська учнівська олімпіада з української мови та літератури (ІІІ етап)

3

Левчинська О.О.

16

Сініца Єлизавета Андріївна

10-Б

Всеукраїнська олімпіада "Всеосвіта Весна- 2023"

2

Паустовська О.М.

17

Лещотна Софія Юріївна

11-Б

ХХІІІ Міжнародного конкурсу імені Петра Яцика

1

Паустовська О.М.

18

Лещотна Софія Юріївна

11-Б

Українська мова ХVІ Всеукраїнської інтернет-олімпіади " На Урок"

Диплом 2 ступеня

Паустовська О.М.

19

Лещотна Софія Юріївна

11-Б

Зарубіжна література (XV Всеукраїнської інтернет-олімпіади «На Урок»)

1

Гашина Л.М.

20

Лещотна Софія Юріївна

11-Б

Зарубіжна література (XVІ Всеукраїнської інтернет-олімпіади «На Урок»)

1

Гашина Л.М.

21

Демідюк Давид

8-А

Біологія ( II етап районної олімпіади з біології)

3

Онищенко Г.В.

22

Алексюк Аріна

11-Б

Біологія ( II етап районної олімпіади з біології)

3

Ханіна О.А.

23

Лещотна Софія Юріївна

11-Б

Всеукраїнська олімпіада з німецької мови (ІІІ етап)

2

Денисенко Р.А.

24

Лещотна Софія Юріївна

11-Б

Англійська мова(Всеукраїнська олімпіада ІІІ етап)

1

Канівець С.О.

25

Лещотна Софія Юріївна

11-Б

Всеукраїнська інтернет-олімпіада "На Урок" з англійської мови

Диплом І ступеня

Канівець С.О.

26

Лещотна Софія Юріївна

11-Б

Всеукраїнський конкурс есе англійською мовою, що відбувся в Національному універстіеті "Острозька академія" на базі кафедри англійської мови та літератури

Грамота за креативність

Канівець С.О.

27

Семеніхін Остап

11-Б

Англійська мова(Всеукраїнська олімпіада ІІ етап)

1

Канівець С.О.

28

Стороженко Георгій

11-Б

Англійська мова(Всеукраїнська олімпіада ІІ етап)

2

Канівець С.О.

29

Стороженко Глєб

11-Б

Англійська мова(Всеукраїнська олімпіада ІІ етап)

3

Канівець С.О.

30

Алексюк Аріна

11-Б

Англійська мова(Всеукраїнська олімпіада ІІ етап)

2

Канівець С.О.

31

Бахілова Аріна

11-Б

Англійська мова(Всеукраїнська олімпіада ІІ етап)

2

Соломатіна В.В.

32

Лещотна Софія Юріївна

11-Б

Всеукраїнська інтернет-олімпіада "На Урок" з німецької мови

Диплом І ступеня

Денисенко Р.А.

33

Терехова Анастасія

11-А

Англійська мова(Всеукраїнська олімпіада ІІ етап)

2

Соломатіна В.В.

34

Соломатіна Дарія

9-А

Англійська мова(Всеукраїнська олімпіада ІІ етап)

3

Соломатіна В.В.

35

Попович Тетяна

9-А

Англійська мова(Всеукраїнська олімпіада ІІ етап)

3

Соломатіна В.В.

36

Ханін Олександр

3-А

Математика ( XV Всеукраїнська інтернет - олімпіада "На Урок".)

Диплом І ступеня

Григор'єва Н.В.

37

Єршов Артем

3-Б

Математика ( XV Всеукраїнська інтернет - олімпіада "На Урок".)

Диплом І ступеня

Григор'єва Н.В.

38

Каразамфір Дамір

3-А

Математика ( XV Всеукраїнська інтернет - олімпіада "На Урок".)

Диплом І ступеня

Григор'єва Н.В.

39

Сорока Ігор

3-Б

Математика ( XV Всеукраїнська інтернет - олімпіада "На Урок".)

Диплом ІІІ ступеня

Григор'єва Н.В.

40

Лещотна Софія Юріївна

11-Б

Всеукраїнська інтернет - олімпіада "На урок" з математики

Диплом І ступеня

Черняєва А. А.

41

Лещотна Ксенія

8-Б

Всеукраїнська інтернет - олімпіада "На урок" з математики

Диплом ІІ ступеня

Черняєва А. А.

 

Педагогічні працівники удосконалювали свою цифрову грамотність, досягли 100% володіння ІКТ для проведення дистанційного навчання.

Робота шкільних методичних об’єднань  була спрямована на розбудову внутрішньої системи забезпечення якості освіти, підвищення результативності діяльності методичних об’єднань педагогічних працівників. Методичні об’єднання вчителів суспільно-гуманітарного циклу, природничо-математичного циклу, вчителів початкових класів і вихователів, класних керівників працювали відповідно затверджених планів роботи.

Звіт роботи вчителів історії, правознавства та суспільствознавства за 2022-2023 н.р.

Протягом 2022-2023 року темою над якою працювала кафедра вчителів історії, правознавства та суспільствознавства була - «Застосування елементів сучасних педагогічних технологій навчання на уроках історії, правознавства та суспільствознавства, як умова досягнення нової якості освіти та творчої активності учнів у полікультурному просторі школи».

Одним із основних завдань роботи вчителів кафедри у 2022-2023 навчальному році була адаптація учнів 5-х кл. в умовах  впровадження НУШ.

Було заплановано проведення 4 методоб’єднань в рамках яких планувалась та проводилась робота по основних напрямках навчально-виховного процесу.

  1. Підготовка кабінета історії до навчального процесу. Підготовка навчальної, методичної та дидактичної бази.

Було проведено опрацювання методичних рекомендацій, критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів, опрацювання вимог до ведення шкільної документації, вивчення питань стосовно вибору раціональних методів викладання нового матеріалу. Обговорювалися оновлені програми для учнів 5-х класів, та зміни в програмах для старших класів. Було визначено методичні теми для вчителів кафедри.

Вчителями кафедри проводилось вивчення передового педагогічного досвіду.

  1. Диференціація та індивідуалізація учнів, формування творчої особистості при вивченні історії та правознавства.

Було проведено заходи щодо адаптації учнів 5-х класів протягом І семестру до стандартів НУШ. Підготовлено методичне та дидактичне забезпечення необхідного для викладання курсу історії у зазначених класах. Вчителі кафедри вивчали психологічні особливості учнів 5-х класів, вчителями використовувались інноваційні технології сучасного уроку історії для реалізації Нового державного стандарту. Постійно підтримувався комфортний педагогічний простір для вчителів історії працюючих 5-х класах в умовах переходу на систему НУШ. Протягом року вчителі історії співпрацювали з класними керівниками зазначених класів.

З метою формування творчої особистості при вивченні історії та правознавства протягом учбового року вчителі історії, правознавства реалізовували індивідуальний підхід в роботі з дітьми 5-11 класів. Готували їх до участі в шкільній, районній та міській олімпіадах з предметів кафедри.

Результатом диференціального творчого процесу «вчитель-учень» стала участь дітей 8-11 класів у цьому напрямку школи.

Призові місця у ІІІ (міському) етапі олімпіад з історії.

  • 1 місце – Лещотна Софія (11Б)
  • 2 місце – Лещотна Ксенія (8Б)
  1. Аналіз результатів проведення предметних тижнів. Виконання державних програм.

Відповідно до державної програми вивчення історії, правознавства в школі протягом року вчителями кафедри було проведено уроки згідно з програмою Державного стандарту; змістовну програму було реалізовано.

В контексті проведення предметних тижнів з права та історії було сплановано і проведено наступні заходи:

-Вікторину з 5 класами «Чому сучасний світ називають полікультурним» (Переможців конкурсів нагороджено грамотами).

- Було проведено ряд екскурсій викладачем історії було Козловим Дмитром:

1) Учні 10 класів відвідали музей війни, виставку до року війни 17.04.2023

2) Учні 7 класів відвідали Золоті ворота 18.04.2023

3) Учні 11 класів відвідали музей війни, виставку до року війни 25.04.2023

4) Учні 8 класів відвідали Софію Київську 26.04.2023

5) Учні 9 та 10 класи Києво-Печерська лавра 1.06.2023

6) Учні 6 та 8 класи Україна в мініатюрі 7.06.2023

- Відповідно до сьогоднішніх реалів були проведені зустрічі з видатними особами в рамках сьогоднішньої історії викладачем історії Козловом Дмитром було запрошено:

  • 05 ветераном Олексієм - білоруський доброволець, який з 2015 року воює за Україну, отримав поранення у боях за Бучу. Зараз він інструктор у полку К. Каліновського.
  • 05 Андрієм Кучером , ветераном бойових дій, головою ГО з приводу допомоги ветеранам.
  • 12 Степаном Петровичем, військовослужбовцем, який служив у Афганістані, який повернувся до мирного життя та зараз є викладачем політології в університеті ім. Драгоманова.
  • 09 Микитою Гаврилюком поспілкуватися з молодим та талановитим кореспондентом державного каналу UA.
  • 10 Тетяна Кошіль Волонтеркою, яка організувала та сприяла виготовленню Кікімор для військових, поділившись тим як це може робити кожен.

- В рамках тижня історії було проведено:

1)4.05  “Суд”

2)8.05 “Хто винний у початку 2 світової війни”

3)9.05  “Експонати по золотих воротах”

4) 10.05 “Потяг історії”

       Відповідно до плану виховної роботи вчителі кафедри історії провели тематичні уроки та бесіди: присвячені визволенню України від нацистських загарбників, до Міжнародного «Дня Толерантності», до «Дня Гідності і Свободи», до дня «Пам’яті жертв Голодомору», до «Дня Збройних сил України»,   до «Дня прав людини: «Свобода означає абсолютне верховенство прав людини», бесіда до «Подій під Крутами», до «Дня Соборності України», до Дня Героїв Небесної Сотні: «Героями не народжуються – героями стають», Проводилися уроки фахової освіти, тощо.

Протягом року вчителі кафедри сумлінно працювали над створенням сприятливого морального клімату, взаємодопомоги, співробітництва та підвищення продуктивності навчально-виховного процесу.

Вчитель історії Бабенко А. Б. був залучений до проекту «Всеукраїнська школа онлайн», експертної комісії ІМЗО з конкурсного відбору підручників історії, робочої групи з розробки проєкту концепції історичної освіти.

Звіт роботи вчителів математики за 2022 - 2023 навчальний рік

Сьогодні, в умовах військового стану, як і раніше освіта має вирішувати дві головні функції: готувати кадри для суспільства і людину до життя у ньому. Завдання учителя – організувати навчання так, щоб у ньому всі учні брали активну участь, отримували знання, самостійно й активно моделювали ситуації та розв’язували певні задачі.

Робота методичного об’єднання вчителів математики будується на таких основних завданнях, як розвиток професійної компетентності вчителів, їх навчальна, пошуково-інформаційна робота, робота по практичному пристосуванню дітей до життя, їх трудова та соціально-побутова орієнтація у майбутньому.

Одним з головних завдань роботи вчителів кафедри у 2022-2023 н.р. була адаптація дітей до умов воєнного стану, їх залученість в освітній процес.

До складу кафедри вчителів математики входять 3 вчителя: Брідня Тетяна Ігорівна, Григор’єв Олексій Сергійович, Черняєва Алла Аркадіївна. Педагогічний стаж роботи від 2 до 38 років. 2 вчителя мають вищу категорію. Вчителі мають добру теоретичну і методичну базу, творчі; спроможні вести за собою учнівський колектив; небайдужі до колег, дітей, своєї справи.

У процесі роботи МО застосовувались такі форми роботи:

- моделювання та взаємовідвідування уроків;

- індивідуальна та групова робота;

- розвиток здібностей і природних обдарувань учнів;

- підвищення в учнів мотивації до навчання;

- розробка та обговорення диференційованих завдань;

- обговорення та розробка складних тем програми.

Вчителі проводять онлайн-уроки на платформі GoogleClasroom. Це робить навчання багатостороннім, дозволяє розмістити матеріали, файли, посилання на інтерактивні платформи, відео- та аудіоматеріали, презентації. Опановують та використовують в своїй роботі Jamboard – це  віртуальна дошка, за допомогою якої можна в реальному часі працювати над задачами або вправами разом з учнями. Для кращого розуміння та для ефективної роботи з цифровими інструментами пройшли курс «Цифрові інструменти Google для освіти» (отримали сертифікати).

В багатьох класах є діти з ООП, тому отримали сертифікати, пройшли курс «Технологія навчання в інклюзивному освітньому середовищі».

На своїх уроках часто використовуємо комп’ютерні презентації, відео матеріали про видатних математиків або математичні  відкриття.

У цьому році,  в рамках Дня Космонавтики, вчитель Григорʼєв О.С. провів інтегрований урок «Космічні виміри», на якому діти дізнались про одиниці виміру простору; «Проклади космічний маршрут» - обчислення величин. Вчитель Черняєва А.А. провела урок «Розв’язування задач «космічного» змісту». Вчитель Брідня Т.І. провела урок, на якому учні розв’язували математичні задачі на тему «Космос».

Під час проведення фізико-математичного тижня було проведено «Математичний квест» серед учнів 5-6 класів, також були проведені уроки фінансової грамотності у п’ятих класах та «Цікаві факти про математиків» у восьмому класі й знайомство зі старовинними обчислювальними приладами (Григор’єв О.С.). Учні 7 і 9 класів презентували проєкти «Математика в житті людини»; у 6 класі «Математичні цікавинки»  (Брідня Т.І.). Було проведено урок-практикум «Вимірюємо, обчислюємо», 10 клас та виставку «Антикварна математична література» (Черняєва А.А.).

Також, вчителі брали участь у заході до дня «Улюблена школа»: «Зроби своїми руками» (Брідня Т.І.); Вікторини, ребуси, головоломки, логічні завдання (Григор’єв О.С.); Математичний калейдоскоп (Черняєва А.А.).

Учениці 8-го класу Лещотна Ксенія і 11-го класу Лещотна Софія брали участь в інтернет-олімпіадах «На Урок» з математики і отримали дипломи відповідно ІІ ступеня і І ступеня.

За родом своєї діяльності вчителі намагаються  знаходитися  в постійному творчому пошуку, знайомитися з досвідом колег. У зв’язку з цим працюють над удосконаленням свого загальнокультурного, науково-педагогічного, науково-психологічного рівня, досконалим володінням методикою викладання, підвищенням рівня своєї фахової підготовки, професійної компетенції,  загальної ерудиції заради дітей – майбутнього української нації.

 Звіт роботи вчителів зарубіжної літератури за 2022 - 2023 навчальний рік

   Протягом навчального року вчителі МО зарубіжної літератури поєднували методику  викладання  очної та дистанційної форм  навчання  в  умовах воєнного часу. Головним напрямом навчальної діяльності  став індивідуальний  підхід  до учнів  у поєднанні з методом творчих проектів – спільних  та індивідуальних,  впровадження різних форм позакласної роботи: екскурсій, музейних відвідувань  та театральних  переглядів, літературно-музичних постанов, прогулянок парками  та  вулицями міста , а також  краєзнавчих спостережень.  Учні поєднували вивчення творів літератури з художніми проєктами : створенням ілюстрацій до літературних сюжетів, афіш до інсценування фрагментів літературних казок, декламацією поетичних і прозових  творів.

Учні 5-9 класів брали  участь в екскурсіях у шкільному музеї за темою :

« Освітні  перехрестя літературно-мистецького Києва», « З історії Київської гімназії Готліба Валькера», « Палітра Київської  весни у творах поетів, письменників, художників» . Також учні долучалися до створення художніх робіт за обраною тематикою: « Пори року», « Весна в Києві», « Морський  пейзаж», « Малюємо настрій…»

Учні 5-6 класів відвідали виставку в Українському домі  «Світ Сковороди» до 300-річчя від Дня народження українського поета, філософа.  Також у літературних читаннях байок Г.С.Сковороди , які відбулися у бібліотеці В.Симоненка, взяла участь учениця 5-Б класу Тимофеєва Марія.

Учні 5-Б, 5-А класів взяли участь в інсценуванні фрагментів німецької народної казки «Пані Метелиця».

Учні 6-А класу відвідали Національний  музей літератури , взяли   участь в  екскурсії, присвяченій історії літератури Київської Русі,  історії Першодруків. Також учні 6-А кл. відвідали музей Т.Г.Шевченка з екскурсією « Шевченко-художник».

Учні 6-А кл. переглянули виставу «Труффальдіно- слуга двох господарів» у Київському театрі ляльок.

За обраною тематикою учні 6 -А та  8-А   класів проводили уроки  з інтегрованого курсу «Мистецтво» у 5-А,Б класах.

Спільним проєктом учнів 5-6 класів стало інсценування фрагментів казок А.Ліндгрен «Карлсон, що живе на даху» та «Пеппі Довгапанчоха».

У шкільному музеї учні 5-9 класів взяли участь у створенні літературно-музичної композиції «Поезія київської весни».

Краєзнавчий  напрямок поєднано з тематикою екскурсій: « Історія вулиці М.Коцюбинського, колишньої Тимофіївської», у якій  взяли участь учні 5-9 класів. Також 6-А кл. відвідав музей залізничного транспорту на Київському вокзалі.

01.05.- 05.05.2023 р. проходив тиждень зарубіжної літератури та мистецтва.   Метою проведення навчальних заходів на предметному тижні  було залучення учнів до творчої співпраці з однолітками та вчителями, вихід за межі шкільної програми, участь у створенні спільних творчих проєктів за вибором та вподобаннями  учнів. 

З  предмету «Зарубіжна література» вчителями проведено уроки за темами:

«Герої оповідань Е.Сетона-Томпсона. Анімалістичні картини Е.Сетона-Томпсона.(5-А)» ., « Сюжет  новели О.Генрі «Дари волхвів»(7-Б),

Квест-вікторина за темою «Роберт Бернс – великий син Шотландії» (англійською та українською мовами). (7-А клас).

Учні 6-Б класу переглянули анімаційний фільм  «Різдвяна пісня у прозі…»за твором Ч.Діккенса ( реж.Р.Земекіса.)

З курсу «Мистецтво» проведено уроки за темами:

«Морський пейзаж у живописі. Створення художніх робіт за мотивами музичних творів А.Вівальді, Бетховена.»( 6-Б кл.)

«Музична скарбничка».  Знайомство з творами засновників-виконавців різних музичних жанрів північноамериканського культурного регіону ХХ ст. (10-Б клас).

Урок-презентація за участю студентки Академії мистецтв. Тема «Готична архітектура» (10-А, 11-А класи).

Поезія весняного пейзажу.Створення художніх, фото- проектів, колажів.(5кл.)

Учні 9-11 кл. відвідували Київський Театр на Подолі (виставу «1984» за романом Джорджа Орвела: до вивчення роману-антиутопії). 

 

Для учнів початкової школи, а також учнів  5-6 класів у шкільному музеї відбулися літературні світлини: «Вистава  за фрагментами казок А.Ліндгрен «Карлсон, що живе на даху», «Пеппі Довгапанчоха» ( 5-Б, 6-А кл.)

Робота вчителів МО  була зосереджена на творчій взаємодії з учнями , на поєднанні літературного, краєзнавчого, мистецького напрямів.

Звіт роботи вчителів іноземних мов за 2022 - 2023 навчальний рік

У 2022-2023 н. р. МО вчителів іноземних мов будувало свою роботу у відповідності з метою підвищення якості освіти і ефективності навчання учнів, з метою розвитку професійної компетентності вчителів, а також займалося вирішенням наступних задач:

  1. Активне використання проектної діяльності на уроках англійської мови та в позаурочний час.
  2. Використання інформаційно-комунікаційних технологій в роботі всіх учасників освітнього процесу.
  3. Впровадження педагогіки співпраці на уроках іноземної мови на засадах особистісно-орієнтованого, диференційованого навчання.
  4. Впровадження інтегрованого навчання з метою формування міжпредметних компетентностей учнів.
  5. Підвищення якості викладання на основі інноваційних технологій.

Задачі МО реалізувалися через наступні форми роботи:

  • засідання МО;
  • проведення предметного тижня;
  • відкриті уроки;
  • дистанційа робота.

Протягом навчального року всі вчителі приймали активну участь в роботі творчих тематичних груп, які об’єднувалися спільною тематикою школи, а саме «Забезпечення всебічного розвитку дитини як особистості, її нахилів, здібностей і талантів на уроках іноземних мов».

Загалом в МО школи працюють 11 вчителів, серед яких 8 вчителів мають вищу категорію, 2 вчителя є методистами та 3 є старшими вчителями, 4 вчителя мають першу категорію.

Одним із провідних завдань науково-методичної діяльності сучасної школи стає забезпечення необхідних умов для творчої діяльності молодих педагогів, надання їм допомоги в проходженні ступенів становлення й розвитку системи роботи.

 

У 2022-2023 н. р. в навчальному закладі продовжує функціонувати Школа молодого спеціаліста. Адміністрація залучає до наставництва найдосвідченіших колег, які пам'ятатимуть, що молодому вчителеві потрібна постійна товариська допомога й підтримка.

За молодими та новопризначеними вчителями іноземних мов було закріплено вчителів наставників:

  • вчителя англійської мови Соломатіну В.В. за вчителем англійської мови Лосєвою О.В. (ІІІ рік навчання);
  • вчителя англійської мови Сидорову О.П. за вчителем іспанської мови Климук О.С. (І рік навчання).

Кожен молодий вчитель та вчитель-наставник склали індивідуальні плани із урахуванням особливостей навчального предмету та рівня викладацької діяльності вчителя-початківця.

Вчителі МО іноземних мов ділилися професійними здобутками з колегами, удосконалювали  форми та методи роботи в різних видах мовленнєвої діяльності, приймали активну участь у районних методичних семінарах протягом навчального року.

 

Переможці районного етапу олімпіади з англійської мови

 

  • Лещотна К. (І місце, 8-Б клас, вчитель Сидорова О.П.),
  • Попович Т. (ІІ місце, 9-А клас, вчитель Соломатіна В.В.),
  • Соломатіна Д. (ІІІ місце, 9-А клас, вчитель Соломатіна В.В.),
  • Семеніхін О. (І місце, 11-Б клас, вчитель Канівець С.О.),
  • Бахілова А. (ІІ місце, 11-А клас, вчитель Соломатіна В.В.),
  • Стороженко Г. (ІІІ місце, 11-Б клас, вчитель Соломатіна В.В.),
  • Ткаченко М. (ІІІ місце, 11-Б клас, вчитель Канівець С.О.).

 

Переможець міського етапу олімпіади з англійської мови

  • Лещотна С. (І місце, 11-А клас, вчитель Канівець С.О.)

 

Переможці районного етапу олімпіади з німецької мови 

  • Лещотна С. (І місце, 11-А клас, вчитель Денисенко Р.А.)

 

  У нашій школі продовжує роботу розмовний клуб для школярів «Speaking Club». Проект покликаний компенсувати нестачу розмовних годин у звичайній шкільній програмі, а також роботі із підготовки до складання міжнародних екзаменів з англійської мови для учнів старших класів. Працював він у позаурочний час, у дистанційній формі. Координує роботу клубу керівник гуртка Канівець С.О.

 

Тиждень іноземних мов був присвячений Проєкту школи «Те, що я відчуваю, важливо». У зв’язку із військовим станом, частина заходів проходила в онлайн режимі.

Згідно плану Тижня іноземних мов проводилися наступні заходи:

- уроки на тему The voice of my feelings. Проекти учнів про музику, яка викликає емоції та підтримує (7 клас);

- виставки Життя диких тварин в зоопарках, Тварини світу та людські емоції;

- уроки та виставки на тему What makes me happy? (4-8 класи);

- відкритий урок курсу СТЕМ: Криптописьмо. Key to my success (учні 5 класів);

- захист проектних робіт з профілактики правопорушень (учні 10-11 класів);

- уроки-вікторини з теми  Гарне здоров’я – гарні емоції (5-8 класи);

- виставкa проектних робіт учнів (8-9 класи);

- Speaking club з учнями польської школи (9 класи);

- урок-квест «Islands of emotions» (7 клас).

 

Робота була спланована так, щоб заходи охоплювали всіх учнів закладу. Проведені заходи продемонстрували зацікавленість учнів вивченням англійської мови, грунтовну роботу вчителів з активізації й розвитку пізнавальної діяльності школярів з даного предмета.

 

17 березня 2023 року школа святкувала національне ірландське свято – День Святого Патріка. Учні старших класів проводили цікавий активно-пізнавальний захід для учнів молодших класів.

 

13 квітня 2023 року відбувся загальношкільний захід – фестиваль пісні іноземною мовою, присвячений почуттям. Концерт проводився англійською мовою, сценарій був розроблений ученицею 9-А класу Шевцовою Аріною під керівництвом вчителя Соломатіної В.В. Захід виявився яскравим, насиченим та різнобарвним, пісні співали не лише англійською, а й іспанською, німецькою та японською мовами. Участь взяли представники усієї  школи – з 1 по 11 класи.

 

Протягом навчального року вчителем іспанської мови Климук О.С. проводились онлайн зустрічі іспанською мовою із іспанським вчителем-волонтером та учнями 5-10 класів.

Протягом навчального року усі вчителі іноземних мов проводили роботу з елементами дистанційного навчання – онлайн за допомогою наступних платформ – Macmillan Education (підручники англійської онлайн), Google classroom, G-Suite, Google meet.

Вчителі МО використовують мультимедійну техніку на уроках іноземної мови та новітні технології при підготовці та створенні тематичних презентацій, впроваджують проектну роботу на уроках іноземної мови. 

Під час воєнного стану всі вчителі іноземних мов проводили уроки з використанням елементів дистанційного навчання та мали змогу якісно та повноцінно викладати матеріал та виконати програму.

Вчителі іноземних мов продовжували займатися самоосвітою та брали участь у онлайн семінарах та конференціях.

Аналіз роботи педагогів, членів МО дає підставу зробити висновки, що завдання, які випливають із науково-методичної проблеми методичного об’єднання, виконано.

Звіт роботи вчителів фізичної культури за 2022-2023 навчальний рік

       МО вчителів фізичної культури працювало згідно річного плану та виконало всі заплановані завдання. Метою роботи МО фізичної культури було виховання особистої фізичної культури учнів, що допоможе їм у майбутньому самовдосконалюватися протягом всього життя. Основним завданням роботи кафедри було збереження та зміцнення здоров'я учнів, розширення функціональних можливостей систем організму шляхом розвитку основних фізичних якостей і природних здібностей, забезпечення оптимального для кожного учня рівня фізичної підготовленості, розширення рухового досвіду, вдосконалення навичок життєвонеобхідних рухових дій, використання їх в повсякденній діяльності, формування інтересу до фізичних вправ як одного з головних чинників здорового способу життя.

        Виходячи із сучасних вимог до фізичного виховання учнів, у роботі МО розподіл навчального матеріалу відбувався за «МОДУЛЯМИ»: рухливі та народні ігри, гімнастика, легка атлетика, футбол, волейбол, баскетбол. У програму 5 класів НУШ були додані модулі: настільний теніс, бадминтон, доджбол, шахи, шашки, стрітбол, згідно нової програми для учнів НУШ для 5-6 класів. Що обумовлено матеріальною базою навчального закладу. Під час дистанційного навчання вчителі проводили відеоуроки з теоретичними відомостями, техніко-тактичної підготовки, технічне виконання елементів.

       Оцінювання у молодшій школі та у 5-х класах здійснювалось вербально. У процесі вербального оцінювання навчальної діяльності школярів використовувались такі форми і прийоми: різні форми схвалення, погодження, підбадьорювання, розгорнуте словесне оцінювання, перспективна й відстрочена оцінка, «ігрова оцінка».

       Уроки фізичної культури проводились у спортивній залі та на свіжому повітрі.

       Враховуючи психологічні особливості молодших школярів, уроки фізичної культури проводились на фоні позитивних емоцій, творчо використовувався ігровий метод, музичний супровід, сучасні комп'ютерні технології. Складовою частиною кожного уроку були рухливі ігри та естафети у молодшій школі, спортивні ігри- у старшій. Всі вчителі на уроках використовували диференційований підхід до учнів з урахуванням стану їхнього здоров'я, статті, рівня фізичного розвитку та підготовленості, забезпечували оптимізацію навчально-виховного процесу із застосуванням елементів інноваційних методів навчання і виховання. На кожному уроці вчителі виконували різноманітні завдання уроку. Із них вибирали лише ті, які можна виконати відповідно до місцевих умов, матеріально-технічної бази, традицій школи, інтересів учнів.

       Кожна дитина на початку навчального року пройшла поглиблений медичний огляд. Згідно з лікарськими висновками, кафедрі були надані списки груп здоров'я класів.

       На кожному уроці вчителі дотримувалися правил техніки безпеки та заходів щодо запобігання травматизму. Вчителями були заведені журнали реєстрації первинного, позапланового, цільового інструктажу з безпеки життєдіяльності учнів. Кожний урок фізичного виховання починався з правил безпеки життєдіяльності.

       Кожен учбовий день розпочинався з ранкової гімнастики в музичному супроводі.

       Протягом року в школі працювали спортивні гуртки:

  1. «Теніс» – гурток для дітей, що навчаються у 1-4-х класах (Матях Л.Г) 1 та 2 рік навчання;
  2. «Влучний стрілець» учні 2- 5-х класів (Мазур Н.Л.);
  3. «Дитяча легка атлетика» учні 1-2-х класів (Петренко О.В.)

  Для залучення до здорового способу життя проводилися відкриті заходи:

  • «Олімпійський урок»;
  • Тиждень фізичної культури;
  • Змагання з волейболу серед учнів 7-9 класів, з Малюкболу серед учнів 3-5 класів (вчителі Матях Л.Г., Мазур Н.Л.);
  • Змагання з футболу серед учнів 4-5 класів (вчителі Матях Л.Г., Мазур Н.Л.);
  • Змагання з тенісу серед вихованців гуртка «Теніс» (Матях Л.Г.);
  • Естафети серед учнів 1-7 класів, присвячені святу Нового року (Петренко О.В., Мазур Н.Л.);
  • «Улюблена школа» естафети та спортивні ігри (Мазур Н.Л.,
  • Петренко О.В.);
  • Змагання з дизайну та дальності польоту саморобних літаків, присвячених міжнародному Дню космонавтикисеред учнів 5-7 класів (Петренко О.В.., Мазур Н.Л.);
  • Змагання з «Дитячої легкої атлетики» серед учнів1-2-х класів та батьків (Петренко О.В., Мазур Н.Л.);
  • Спортивне свято для учнів 1-4 класів, присвячене Дню Збройних сил України (Мазур Н.Л., Матях Л.Г.);
  • Естафети , присвячені Дню Цивільного захисту (Мазур Н.Л.,

Петренко О.В.);

  • Змагання із силової підготовки та з пневматичної стрільби серед учнів 10-11 класів, присвячені Дню захисника Вітчизни;
  • Заняття з предмету «Захист України» на тему «Історичні надбання ЗСУ, реформування до стандартівНАТО» Шевченківський РТЦК та СП в м.Києві (вчитель Мазур Н.Л.);
  • «День відкритих дверей» естафети

         Вчителі Матях Л.Г. та Мазур Н. Л. проводили онлайнуроки для 1-4 класів з елементами черлідінгу, тенісу, з вправами на координацію рухів, для покращення моторики. Були проведені онлайн урок-загадка для 1-2-х класів «Олімпійський талісман» та урок-вікторина для 3-4-х класів «Який вид спорту?», уроки-казки.

        Члени МО на протязі року відвідували та приймали участь у засіданнях та семінарах районного МО вчителів фізичної культури асинхронно.

        Члени МО протягом року взаємно відвідували уроки з метою вивчення нових методів та форм викладання фізичної культури. На засіданнях МО розглядалися питання з техніки безпеки, оцінювання, стану викладання фізичної культури, викладання уроків ФК під час дистанційного навчання, календарне планування для учнів, які навчаються за індивідуальним графіком та на сімейному навчанні, використання новітніх технологій під час дистанційного навчання, продовжили вивчення нової програми «Початкова школа» та Модульної програми з фізичної культури для учнів 5-6 класів Педан О.С. та інші (НУШ), питання покращення матеріально-технічної бази, перевірка стану утримання спортмайданчику та спортзалу.

        Під час дистанційного навчання вчителі проводили асинхронно уроки у Гуглкласі: викладалися матеріали для ознайомлення учнями та тестові завдання з питаннями по теоретичним відомостям (історія розвитку виду спорту, видатні спортсмени з виду спорту, основні правила ігор, складові виду спорту, техніко-тактична підготовка). Також на сторінці були розміщені відеоматеріали для занять фізичними вправами вдома (силові вправи, танцювальні, вправи для постави при роботі за комп’ютером тощо).

              Вчителі фізичної культури на протязі року працювали над документацією МО. А також підвищували кваліфікацію на онлайн курсах та вебінарах на сайтах «На урок» та «Всеосвіта», підвищували цифрову грамотність. Вчителі пройшли курси з мінної безпеки. Вивчали тему «Олімпійська освіта у Світі та в Україні» та «Масовий та оздоровчий спорт». Переймали досвід вчителів фізичної культури, які працюють у молодшій школі за програмою НУШ.

Вчитель Петренко О.В. підтвердив  категорію «вчитель першої категорії».  Портфоліо вчителя було розміщено на дошці Падлет.

 

  Звіт роботи вчителів початкової школи за 2022-2023 н.р.

          Від нас, від нашого вміння, від нашої майстерності,

від нашого мистецтва та мудрості залежить

 життя дитини, здоров’я, розум, характер, воля,

 інтелектуальне обличчя, її місце та роль у житті, її щастя.

В. О. Сухомлинський

 

         Реформування освіти в умовах Нової української школи диктує сьогодні нові підходи до підготовки учнів початкової школи. Пріоритетним стає всебічний розвиток особистості дитини, оволодіння ключовими та предметними компетентностями, наскрізними вміннями, необхідними життєвими й соціальними навичками, що забезпечують її готовність до життя в демократичному й інформаційному суспільстві.                    

         Учитель – основна дійова особа в реформуванні сучасної освіти. Змінюються орієнтири освіти – змінюється й сам учитель, змінюється мета і завдання його діяльності. Як зазначається у документах з реформування освіти нова школа потребує нового вчителя, який може стати агентом змін. Особливо актуальним це питання є у період діяльності, пов’язаної з реалізацією Концепції «Нова українська школа», підготовки та роботи вчителя в нових умовах.

  Свою діяльність вчителі початкових класів ЗЗСО№135, спрямовують на пошук наукових новинок, на створення творчої атмосфери, модернізацію форм, методів та засобів навчання і виховання дітей, а головне – на реалізацію принципу рівноправного діалогу між учителем та учнем.    

   Навчальна діяльність планується таким чином, щоб учень з початкових класів навчався бути дослідником, який відкриває навколишній  світ за допомогою вчителя. Головне, до чого прагнуть вчителі  початкових класів та вихователі – це здружити між собою школярів  та зробити шкільне життя дітей цікавим і захоплюючим.

         Минулий навчальний рік проходив у складний період воєнного часу. Україна зазнала руйнування об’єктів критичної інфраструктури, тому ми мали проблеми  з постачанням електроенергії й проблеми з опаленням. Це все впливає на освітній процес.

   Під час війни школа стала осередком, який дав змогу дітям отримувати не лише знання, але й психологічну підтримку, не втрачати відчуття приналежності до спільноти. Тому надзвичайно важливо та гнучко ми підходили до організації роботи та налаштовування освітнього процесу так, щоб він був комфортним і нетравмованим для дітей та педагогів.

 Корисними у цій ситуації стали напрацьовані нами під час пандемії коронавірусу моделі змішаного та дистанційного навчання у синхронному й асинхронному режимах. Під час онлайн-занять педагоги проводили консультації з дітьми, інтегровані уроки, навчальні заняття-бесіди та творчі заняття.

 Вчителі початкових класів мають успіхи в опануванні сучасних онлайн-інструментів для дистанційного навчання, а також в питаннях розробки онлайн уроків в умовах дистанційного навчання, зокрема з використанням нових сервісів Раdlet, ZOOM, Classroom, у формуванні та використанні завдань для перевірки на сервісі LearningApps.org

  Методи роботи з учнями  добирали відповідно до навчального предмета, віку дітей та їхніх інтересів. Перевагу надавали проблемним, пошуковим, творчим методам роботи. В умовах війни бесіда або діалог кращі за інструкції чи розповіді, а творче завдання — за вправи.

   Впродовж року вчителі працювали   над всебічним розвитком дитини шляхом виявлення здібностей учнів, їх нахилів, формували вміння вчитися, самостійно здобувати знання, практично і творчо застосовувати їх. Виховували інтерес до знань, бажання добре вчитися, бути корисним своїй країні.

  З 7 по 11 листопада 2022 року був проведений Тиждень початкової школи. Відкриття Тижня відбулося загальним  неперевершеним святом. Колоритні вишиванки, мелодійні пісні, флешмоб, креатив, позитивний настрій і головне - задоволення від спільної роботи створили заряд енергії на цілий тиждень. На учнів чекали подорожі, квести, відеопрезентації, вікторини, ігри.

   Протягом цілого року вчителі, учні та батьки початкової школи, кожного місяця та тижня реалізовували три освітніх, наскрізних проєкти, а саме:

проєкт «Людина серед людей» -   правила у нашому житті;                          

проєкт «Есо life: життя у стилі еко» -   екологічний напрямок;

 проєкт «Школа майбутнього» -  інклюзія в освітньому середовищі.

1 вересня 2023 року учні школи, зокрема початкової,  були учасниками свята «Першого дзвоника».

21 вересня класні колективи долучилися до відзначення Дня Миру. Учні створювали Стіну думок «Мир очима дітей».

До Дня української писемності та мови здобувачі освіти виготовляли листівку-пам’ятку про важливість української мови і провели акцію «Подаруй листівку чужій людині, демонструючи красу рідної мови».

З 21 по 25 листопада проходив Тиждень безпеки дорожнього руху. Учні впродовж тижня відвідували виставки, переглядали відеофайли, проводились бесіди та взяли участь у вікторині «Абетка дорожнього руху».

7 грудня – фізкультурно-спортивне свято присвячене Дню Збройних Сил України. Із вдячністю для ЗСУ відбувся благодійний ярмарок «Зігрій захисників».

14 грудня для учнів 1-4 класів відбулися святкові, новорічні змагання.

19 грудня відбулась благодійна акція до Дня Святого Миколая «Диво починається з тебе!»

26 грудня кафедра початкової школи проходила тренінг «Перша домедична допомога».

1 лютого відзначали цікаве і молоде свято «Всесвітній день читання вголос».

7 лютого пройшов День безпечного Інтернету під гаслом «Разом до найкращого Інтернету».

16 лютого День Єдності, утворено ланцюг єднання.

21 лютого – Міжнародний день рідної мови, в цей день було проведено: бліц-вікторини, інтелектуальні ігри та списування.

1 березня відзначали День компліментів.

9-10 березня учні долучилися до поетичного мережива «Шевченківські дні», також проведена інтерактивна виховна година «Великдень всіх нас на гостини просить» та  День Кінгурумі.

 12 квітня до Всесвітнього дня авіації та космонавтики були проведені різноманітні заходи: виготовлення аплікацій, моделей, малюнків, виставка проєктів та проведені тематичні години спілкування.

  20 квітня відбулися змагання з легкої атлетики між учнями та батьками.

  З 24 по 28 квітня проходив Тиждень знань з БЖД. Учні впродовж тижня відвідували виставки, переглядали відеофайли, проводились бесіди та взяли участь в ігровій програмі «Безпечна дорога».


    5 травня перегляд вистав «Карлосон, який живе на даху» та «Пепі довга панчоха».
    8 травня відзначали «День пам'ять та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні».

  16 травня відбувся День відкритих дверей для майбутніх першокласників, квест «Мандрівка НУШ».

18 травня до Дня вишиванки був проведений флешмоб та створені відео з привітанням.

  Останні навчальні дні для дітей – були цікаві та насичені: конкурсами, екскурсіями, веселими іграми, майстер-класами.

  16 червня для учнів пролунав Останній дзвоник 2023року. Для учнів 1 класу  було проведено свято «Прощавай,Букварику!», а для  учнів 4-их класів - Свято прощання з початковою школою.

    Впродовж 2022-2023н.р. початкова кафедра тісно співпрацювала з центром психосоціальної реабілітації Національного університету «Києво-Могилянської академія». Фахівці даного центру провели програму для дорослих «Щасливе батьківство», яка включала 10 тренінгів. Мета програми:  активізувати рефлексію стосунків батьки-діти, ознайомити батьків з теорією прив’язаності Боулбі, способами підтримки та відновлення надійної прив’язаності.

  А також програма для дітей арт-студія «Серійне малювання», яка складалась з 10 сесій. Мета програми: допомогти дітям активувати процеси психологічної саморегуляції за допомогою власного творчого потенціалу.

    Незважаючи на те, що під час навчального року діти були і в укриттях, заради їх безпеки, вчителі зробили усе, щоб виконати навчальну програму. Працювали гуртки: театральний, спортивний, СЕЕН. Також повноцінно працювали ГПД в усіх паралелях початкової школи.

   Наші, учні, які зараз за кордоном теж отримали навчальний супровід своїх вчителів.

   Раціональне поєднання колективної мудрості та індивідуальної творчості дає змогу віднаходити  нові шляхи до вершин педагогічної майстерності за умов здорового психологічного мікроклімату у колективі, що ґрунтується на взаємоповазі, вмінні радіти за успіхи іншого і вітати те, що вирізняє кожного з-поміж решти, – самобутню творчу індивідуальність.

МО вчителів початкових класів дбає про те, щоб школа була:

-         школою радості для учня,

-         школою творчості для вчителя,

-         школою спокою для батьків.

 

    Звіт роботи вчителів української мови та літературиза 2022-2023 р.р.

Діяльність методичного об’єднання вчителів української мови та літератури у 2022-2023 навчальному році була спрямована на реалізацію державної політики в системі освіти, основних положень Національної доктрини розвитку освіти України у ХХІ столітті, законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», постанов Уряду України, методичних рекомендацій Міністерства освіти і науки України щодо вивчення української мови та літератури у 2022-2023 навчальному році, виконання державних програм викладання предмета, створення належних сучасних умов для навчання і виховання учнів, підвищення професійної майстерності педагогічних працівників, ефективне використання інтелектуального потенціалу учасників навчально-виховного процесу. Працювали над проблемою «Формування ключових компетентностей на уроках української мови та літератури як основа соціалізації особистості» .

            Основна мета навчання рідної мови полягає у формуванні національно свідомої, духовно багатої особистості, яка володіє вміннями й навичками вільно, комунікативно доцільно користуватися засобами рідної мови – її стилями, типами, жанрами в усіх видах мовленнєвої діяльності, тобто забезпечує належний рівень комунікативної компетенції. Об’єктом дослідження протягом навчального року було питання: обдарований учень, інноваційні технології навчання, формування практичних умінь і навичок із подальшим впровадженням цих технологій у практику.

            Робота з учнями реалізовувалася в різних аспектах:


  • науково-теоретичному,        що передбачає шляхи формування наукового       світогляду учнів;      
               
  • науково-практичному – розробка та апробація інструментарію, необхідного для творчої співпраці вчителя і учнів;        
               
  • народознавчому, що пов'язаний з організацією та     проведенням заходів, спрямованих на       вивчення культури, звичаїв і традицій         рідного краю;           
               
  • літературно-краєзнавчому, що містить організацію та проведення пошуково-дослідної діяльності учнів         з літературного краєзнавства;            
               
  • аспекті роботи з обдарованими дітьми, що             реалізується в залученні учнів до   творчої пошуково-дослідної діяльності             на уроках і в позаурочний час.       

Протягом навчального року були проведені такі заходи:
ПЛАН ЗАХОДІВ ДО ТИЖНЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ

                                    №з/п

                 

                                    Дата

                 

                                    Назва                        заходу

                 

                                    Учасники

                 

                                    Відповідальні

                 

                                    1

                 

                                    07.11

                 

                                    1)Відкриття                           Тижня української писемності та мови                           (відеопривітання від учнів).

                             

                                    2)Проведення                                    конкурсу на знання прислів’їв та                         приказок про мову.

                             

3)Оформлення                                   мовознавчої афіші “Рідну мову вивчай,                         знай, поважай”

                 

                                    Учні                            5-11 кл.

                             

                                   

                                   

                             

                                   

                                   

                             

                                   

                                   

                             

                                    Учні                            5-9 кл.

                             

                                   

                                   

                             

                                   

                                   

                             

                                   

                                   

                             

Учні                            5-9 кл.

                 

                                    Учителі                                     - словесники                                    

                             

                                    Віннік                                     Н.В.

                             

                                    Левчинська                                     О.О.

                             

Паустовська                           О.М

                 

                                    2

                 

                                    08.11

                 

                                    1)Перегляд                             презентації “Петро Яцик-справжній                                цінитель української мови”

                             

                                    https://www.youtube.com/watch?v=vhRVjc0UOa4                                                                            

                             

                                    2)Мовознавча                                    вікторина “Найкращий знавець рідної                                     мови”

                             


                                   

                 

                                    Учні                            6-11кл.

                             

                                   

                                   

                             

                                   

                                   

                             

                                   

                                   

                             

Учні                            5-х кл.

                 

                                    Віннік                                     Н.В.

                             

                                    Левчинська                                     О.О.

                             

                                    Паустовська                                     О.М

                             

                                   

                                   

                             


                                   

                 

                                    3

                 

                                    09.11

                 

                                    1)Радіодиктант                                  національної єдності.

                             

                                   

                                   

                             

                                   

                                   

                             

2)Інформаційна                                 хвилина “10 цікавих фактів про                              українську мову”.

                 

                                    Учні                            9-11 кл.

                             

                                    педагогічний

                             

                                    колектив

                             

                                   

                                   

                             

                                   

                                   

                             

Учні                            5-8 кл.

                 

                                    Левчинська                                     О.О.

                             

Паустовська                           О.М

                 

                                    4

                 

                                    10.11

                 

                                    Літературні                            читання “І рідне слово забринить…”

                 

                                    Учні                            7-11 кл.

                 

                                    Левчинська                                     О.О.

                             

Паустовська                           О.М

                 

                                    5

                 

                                    11.11

                 

                                    1)Перегляд                             відеороліку (творчість учнів школи)                         до Дня української писемності “Барви                                    рідного слова”

                             

2)Створення                          фотоколажу “Мова нас єднає”

                 

                                    Учні                            5-11 кл.

                 

                                    Віннік                                     Н.В.

                             

Левчинська                            О.О.

                             

Паустовська                           О.М

                             

Полінкевич                            В.В.

                 

 

З нагоди 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди вчителями кафедри української мови та літератури було проведено різноманітні заходи:

1.Екскурсія до Українського дому на виставку « Світ Сковороди

2.Позакласний захід з української літератури « У пошуках щастя за Григорієм Сковородою»

3.Проєктна робота учнів 5-11 класів дослідження проблематики вчення Г.С. Сковороди

4.Загальношкільна літературно-музична композиція « Світ ловив мене та не спіймав»

У рамках проєкту « Улюблена школа» 17.02.2023р. був проведений майстер-клас для учнів 5-9класів

« Вареничні посиденьки»

ПЛАН ПРОВЕДЕННЯ Шевченківських свят

                                    №з/п

                 

                                    Дата

                 

                                    Назва                          заходу

                 

                                    Учасники

                 

                                    Відповідальні

                 

                                    1

                 

                                    06.03

                 

                                    1)                                     Інформаційна хвилинка                                “Вічний, як народ”

                             

2)                                 Оформлення стенду “Великий                               Кобзар усіх часів”

                             

3)Фотоквест                           до дня народження                           Т.Г.Шевченка (протягом тижня)

                 

                                    Учні                            5-11 кл.

                             



                                   

                             



                                   

                             



                                   

                             


                                   

                 

                                    Учителі                                     - словесники                                    

                             

Віннік                                     Н.В.

                             

Левчинська                            О.О.

                             

Паустовська                           О.М

                 

                                    2

                 

                                    07.03

                 

                                    1)                                     Презентація цікавих фактів про                            Т.Шевченка від учнів 5 кл.                              для учнів 3-4 кл.

                             


                                   

                 

                                   

                                   

                             

Учні                            5-х кл.

                 

                                   

                                   

                             

Левчинська                            О.О.

                             

Паустовська                           О.М

                             



                                   

                             


                                   

                 

                                    3

                 

                                    08.03

                 

                                    1)                                     Диктант про Тараса Шевченка

                             

2)                                 Перегляд                                мультфільму(5                                     кл.), документальних                                фільмів                                    про життя та творчість Т.Шевченка

                 

                                    Учні                            5-11 кл.

                             



                                   

                             



                                   

                             



                                   

                             


                                   

                 

                                    Віннік                                     Н.В.

                             

Левчинська                            О.О.

                             

Паустовська                           О.М

                 

                                    4

                 

                                    09.03

                 

                                    Літературно-музичне                                  свято «Натхненне слово Кобзаря»

                 

                                    Учні                            5-11 кл.

                 

                                    Віннік                                     Н.В.

                             

Левчинська                            О.О.

                             

Паустовська                           О.М

                 

                                    5

                 

                                    10.03

                 

                                    1)                                     Створення                              фотоколажу «Наш Кобзар»

                 

                                    Учні                            5-11 кл.

                 

                                    Віннік                                     Н.В.

                             

Левчинська                            О.О.

                             

Паустовська                           О.М

                             

Полінкевич                            В.В.

                 

 

Був здійснений проєкт « Вишиванка- генетичний код нації»:

1.Учні відвідали виставку народної вишивки в Національному музеї літератури України.

  1. Вертуальна екскурсія до української світлиці
  2. Проведення шкільної екскурсії підготовленої вчителями( Левчинська О.О. , Паустовська О.М) для учнів 5- 10 класів
  3. Створення розмальовок- оберегів для захисників України
  4. Створення сценівки про символіку вишивки
  5. 05.2023 р. Відбувся літературно- музичний захід « Сміємося значить не здаємося» підготовлений вчителями( Віннік Н.В., Паустовська О.М.) для учнів 5-7 класів

Завдання на новий навчальний рік

          Одним із стратегічних завдань освіти, згідно з Національною доктриною розвитку освіти України в ХХІ столітті, є формування творчої особистості, здатної на свідомий та відповідальний вибір за різних життєвих обставин. Така особистість зуміє правильно обрати свій шлях у житті, зважаючи на власні можливості, буде ставити перед собою завдання самовдосконалення й саморозвитку, що стане запорукою успіху в різних сферах діяльності. Аналіз результатів позакласної та позаурочної роботи свідчить про якісний та ефективний підхід членів мо до цієї роботи. В. Сухомлинський стверджував: "Учитель — перший і головний світоч в інтелектуальному житті школяра; він пробуджує в дитини жадобу знань, повагу до науки, культури, освіти." Наше завдання - відібрати зі своїх методичних надбань усе прогресивне і змінити, модернізувати, трансформувати навчальний процес так, щоб забезпечити його дослідницький, пошуковий характер. Такий підхід сприятиме розвитку мислення, розумових і творчих здібностей учнів.Тому методична робота вчителів української мови та літератури в новому навчальному році буде спрямована на реалізацію таких завдань:


  •             Підтримувати            умови для отримання, засвоєння і використання знань, умінь і навичок      дітьми з особливими освітніми потребами            в різних видах діяльності разом з усіма     однолітками класу.
               
  • З метою підвищення рейтингу школи на      міському рівні покращувати роботу з        обдарованими учнями, намагатися посісти           призові місця у другому турі Всеукраїнських       олімпіад, стати учасниками третього         туру.
               
  • Підготувати моніторингові завдання для учнів 11         класу з метою покращення результатів      ЗНО, використовувати в роботі вже      розроблені освітніми ресурсами     онлайн-тести.
               
  • Активізувати роботу вчителів щодо участі у творчих Всеукраїнських конкурсах, науково-дослідницьких проектах, підвищити мотивацію щодо друкування           власних розробок у педагогічних   виданнях.

В методичній роботі закладу освіти належна увага приділялась проблемі адаптації першокласників до навчання в школі та п’ятикласників до навчання в основній школі.

Проведено тренінг «Організація адаптаційного періоду здобувачів знань 1, 5 класів та класно-узагальнюючого контролю». Розроблено  плани наступності, заходи адаптаційного періоду.  Проведено педагогічну раду «Про адаптацію п’ятикласників та класно–узагальнюючий контроль учнів 5-го класу».

В освітній процес в закладі освіти впровадження особистісно-орієнтовного навчання є пріоритетним завданням. З метою ефективного застосування цієї педагогічної технології продовжується робота постійно діючого семінару з питання впровадження особистісно-орієнтованого навчання:

«Забезпечення психологічного комфорту дитини в ході освітнього процесу».

«Розроблення диференційованих завдань та завдань, які унеможливлюють списування для роботи з учнями в умовах особистісно орієнтованого навчання».

 «Інформування учнів про очікувані результати навчання, перелік завдань під час вивчення кожної теми – необхідні умови особистісно орієнтованого навчання».

        Значна увага приділена якості дистанційної освіти. З цієї метою проведено методичні години, на яких розглянуто питання:

  • «Використання технологій змішаного та дистанційного навчання в освітньому процесі».
  • «Особливостіформувального оцінювання результатів навчання учнів 1-5 класів в умовах дистанційного навчання».
  • «Якість дистанційної освіти».
  • «Вимоги до дистанційного уроку». Мозковий штурм.
  • Здійснено моніторинг володіння технологіями дистанційного навчання.
  • Проведено анкетування вчителів «Використання ІКТ в освітньому процесі»; вивчено питання готовності вчителів до застосування технологій перевернутого та змішаного навчання, впровадження цих технологій.

Методичні заходи передбачали пошук шляхів вдосконалення системи оцінювання в закладі освіти, зокрема впровадження ефективного формувального оцінювання. Зокрема:

  • Проведено тренінг«Особливості організації формувального оцінювання здобувачів освіти НУШ  у сфері проекту змін до Критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів у системі загальної середньої освіти».
  • Ознайомлено вчителів з лайфаками; «Ефективні методи розвитку вмінь та навичок самооцінювання».

На методичних годинах організовано інтерактивні вправи:

  • «Як розробляти критерії формувального оцінювання: орієнтовний алгоритм спільної роботи учителів та учнів»,
  • «Види оцінювання, які сприяють компетентнісному підходу»,
  • «Володіння педпрацівниками технологіями розробки тестів, дидактичних вправ, опитувальників».

З метою удосконалення професійної майстерності забезпечено активну участь педагогічних працівників у  районних методичних заходах.

Створювались умови для роботи молодих спеціалістів, які розпочали працювати у школі,  з метою адаптації їх адаптації до роботи в закладі освіти призначено наставників (наказ по ЗЗСО № 135 від 01.09.2022 року № 139 ). У роботі з молодими спеціалістами протягом поточного навчального року використовувалися індивідуальні форми методичної роботи.

 

Брідня Т.І.- наставник Черняєва А.А.

Левчинська О.О.- наставник Паустовська О.М.

Григор’єв О.С.- наставник Черняєва А.А.

Козлов Д.А.- наставник Канівець С.О.

Лосєва О.О.- наставник Соломатіна В.В.

Климук О.С.- наставник Денисенко Р.А.

Григор’єва Н.В.- наставник Кумпаненко О.П.

Лазоренко І.О.- наставник Кулікова К.І.

 

Наставники надавали допомогу молодим вчителям щодо

  • планування роботи (календарно-тематичного і поурочного);
  • складання календарних планів з урахуванням компетентнісного підходу;
  • ведення шкільної документації, зокрема ведення сторінок класних журналів;
  • критеріїв перевірки та оцінювання навчальних досягнень учнів з предмета;
  • позакласної роботи з предмета;
  • проведення моніторингу якості навчальних досягнень учнів;
  • самоаналізууроку.
  • уміння застосовувати теоретичні знання, здобуті у ВНЗ на конкретній практиці;
  • набуття практичних навичок виховної роботи з дітьми;
  • засвоєння різноманітних методів навчання, вивчення передового досвіду, використання сучасних засобів, а також нетрадиційних форм і методів навчання, нових педагогічних технологій.

На етапі становлення молодого вчителя як спеціаліста вдосконалюються знання з психології, педагогіки, методики викладання шкільного предмета й проведення виховної роботи; вивчаються принципи перспективного та поточного планування освітнього процесу в школі. У навчальній роботі молоді вчителі керувались вказівками, використовували різноманітні методи, форми, прийоми, які сприяли активізації пізнавальної діяльності учнів.

Досить актуальним у навчанні молодих учителів було відвідування відкритих  уроків, а також підготовка до них. Так, молодий  вчитель Бридня Т.І. та Григор’єв О.С.відвідували уроки математики  вчителя Черняєвої А.А., Левчинська О.О. уроки української мови та літератури Паустовської О.М., Лосєва О.О.уроки англійської мови Соломатіної В.В., Григор’єва Н.В.уроки в початкових класах Кумпаненко О.П., Лазоренко І.О.уроки в початкових класах Кулікової К.І. Також був проведений тиждень допомоги молодому вчителю, протягом якого усі молоді та новопризначені вчителі проводили відкриті уроки на яких були присутні наставники, більш досвідчені колеги та адміністрація школи.

Робота з молодими вчителями була систематичною та цілеспрямованою. Однією з обов'язкових умов успішного професійного зростання молодого вчителя була систематична самоосвіта молодого вчителя.

Адміністрацією школи та вчителями - наставниками молодих педагогів було проведено бесіди на такі теми, як: «Вивчення індивідуального стилю педагогічної діяльності», «Психологічний мікроклімат на уроці». За результатами діагностувань молодим спеціалістам були надані індивідуальні консультації, поради такі, як:  «Пам'ятка молодому вчителеві», «Як організувати урок, підтримати дисципліну та працездатність учнів», «Вимоги до сучасного уроку».

Окрім цього, були виявлені проблеми молодих спеціалістів:  нераціональність розподілу часу на уроці, обмеження самостійності роботи учнів, раціональність використання наочності на уроках, дисципліна на уроці. Після вивчення даних проблем  молодим фахівцям були надані поради та практична допомога адміністрацією школи, вчителями - наставниками та практичним психологом школи.

Забезпечено виконання перспективного плану атестації педагогічних працівників.

Відповідно перспективного плану атестації педагогічних працівників в 2022-2023 н.р. атестувались вчителі:

Петренко О.В.

Левчинська О.А.

Григорєва Н.В.

Кучинська І.С.

 За наслідками атестації:

Підтверджено І категорію Петренко О.В.

Присвоєно вищу категорію Левчинськії О.О. та Григорєвій Н.В.

Присвоєно педагогічне звання “учитель-методист” Кучинській І.С.

В ході проведення атестації педагогічних працівників організовано вивчення системи роботи вчителів, які атестуються. Під час вивчення системи роботи вчителів проаналізовано такі напрями роботи:

1.Виконання вчителем статуту школи та правил внутрішнього трудового розпорядку

2.Планування вчителем навчально-виховної роботи

3.Стан календарного планування:

  • відповідність планування вимогам навчальних програм;
  • доцільність розподілу тем за тематичними оцінюваннями;
  • передбачення форм проведення тематичних оцінювань;
  • наявність у плануванні власного елемента новизни;
  • стан поурочного планування, його якість і систематичність;
  • планування позакласної роботи з предмета;

якість планування виховної роботи

4.Виконання вчителем навчальних програм:

  • зіставлення календарних планів із записами у класних журналах, зошитах, щоденниках учнів і календарним плануванням;

стан виконання графічних, контрольних, практичних, лабораторних робіт, робіт з розвитку зв’язного мовлення, творчих робіт тощо

5.Якість навчального процесу:

  • рівень перебудови навчального процесу на засадах гуманізму, демократизму й особистісної орієнтації;
  • ступінь реалізації навчальних, виховних і розвивальних завдань уроку;
  • раціональність вибору структури уроку;
  • оптимальність застосування форм, засобів і методів роботи на різних етапах уроку;
  • стан роботи з підвищення розумової та пізнавальної діяльності школярів;
  • стан диференціації та індивідуалізації навчальної діяльності школярів на різних етапах уроку;
  • рівень з’ясування причин неуспішності та стан роботи щодо її подолання;
  • рівень матеріально-технічного забезпечення навчального процесу;
  • стан використання наочності, роздаткового матеріалу, демонстраційного експерименту та технічних засобів навчання, у т. ч. мультимедійного;
  • зміст, обсяг, диференціація, пояснення та своєчасність подачі домашнього завдання;
  • ефективність упровадження інноваційних технологій;
  • якість контрольно-оцінювальної діяльності вчителя

6.Рівень інтересу учнів до предмета:

  • наявність системи роботи вчителя з виховання у школярів інтересу до предмета;
  • організація індивідуальної роботи з обдарованими дітьми
  • планомірність і ефективність роботи з формування у школярів загальнонавчальних і предметних навчальних компетентностей;
  • рівень сформованості в учнів умінь самостійно застосовувати знання на практиці

7.Стан ведення учнівських зошитів:

  • періодичність і якість перевірки зошитів,організація роботи над помилками;
  • система письмових робіт, питома вага самостійних і творчих робіт;
  • співвідношення об’єму виконаних робіт у класі та вдома;
  • відзначення кращих учнівських зошитів;

каліграфія учнів

8.Рівень навчальних досягнень учнів:

  • якість усних відповідей, а такожписьмових, лабораторних і практичних робіт;
  • усвідомленість, глибина та міцність засвоєння знань;
  • уміння застосовувати набуті знання на практиці у стандартних і нестандартних ситуаціях;
  • об’єктивність оцінювання навчальнихдосягнень школярів

9.Ведення класних журналів, журналів гурткової роботи, журналів індивідуальних занять зі школярами.

10.Стан виховної роботи на уроках, у позакласній і позашкільній діяльності; організація індивідуальної виховної роботи

11.Результативність виховної роботи:

  • рівень вихованості школярів;
  • стан відвідування школи;
  • поведінка на уроках, перервах, у громадських місцях і вдома;
  • ставлення до навчальних і трудових обов’язків; участь у громадській роботі;
  • рівень підготовки до життя;
  • рівень соціальної адаптації;
  • стан збереження шкільного майна тощо

12.Самоосвітня робота вчителя:

  • робота над проектом чи проблемою;
  • фіксація вивченого та форми його впровадження;
  • участь у методичній роботі на рівні школи, району, області;
  • участь у педагогічних конкурсах, виставках тощо;
  • участь у засіданні педагогічних рад, нарадах при директорі тощо;
  • наявність друкованих матеріалів;
  • відвідування уроків, позакласних заходів інших вчителів.

Стратегічна ціль:ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ.

Педагогічні працівники постійно підвищують свій професійний рівень, використовуючи різноманітні форми підвищення кваліфікації, передачі педагогічного досвіду, а також самоосвіту. Педагогічні працівники беруть участь в освітніх проєктах, інноваційній і дослідно-експериментальній роботі, впроваджують нові форми і методи роботи в педагогічній діяльності, залучаються до експертної освітньої роботи.

  • Здобуття мережевої освіти;
  • Підвищення кваліфікації у онлайн режимі;
  • Використання під час уроків електронних засобів навчання;
  • Розміщення власних ресурсів на сайтах;
  • Створення тестів, дидактичних матеріалів для уроку.

Педагогічні працівники розробляють календарно-тематичне планування на засадах компетентнісного підходу, розробляють завдання на виявлення компетенцій, оцінюють набуті компетенції.

Педагогічні працівники здійснюють особисто-орієнтований підхід в навчальній діяльності, що ґрунтується на партнерських відносинах учасників освітнього процесу.

. Одним з пріоритетів методичної роботи є якісне підвищення фахової майстерності педагогічних працівників, їх безперервне самовдосконалення, розвиток професійної компетентності та педагогічної культури, відповідно до сучасних вимог, реалізація Річного плану підвищення кваліфікації вчителів на 2022 р. Річний план підвищення кваліфікації за кошти державного бюджету виконано на 100%, педагогічна рада визнала результати підвищення кваліфікації, яке вчителі проходили   на он-лайн заходах відповідно поданих клопотань та на підставі звітів про проходження кваліфікації та документів, що засвідчують проходження підвищення кваліфікації. Затверджено плани підвищення кваліфікації на 2023 р.

 

УПРАВЛІНСЬКІ ПРОЦЕСИ

 

Стратегічна ціль: ДОВІРА ДО ДІЯЛЬНОСТІ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ

 

Управлінська діяльність спрямована на забезпечення якості освіти на рівні Державних стандартів. В закладі постійно відбувається моніторинг поставлених цілей даною стратегією. Формуються відносини довіри, прозорості, відкритості завдяки роботі шкільного сайту  https://school135.kiev.ua , груп у соціальній мережі Facebook https://m.facebook.com/groups/1072286189459729/?ref=share 

Здійснюється ефективна кадрова політика, до викладацької діяльності залучені лише фахівці, які постійно підвищують свій професійний рівень. Використовуються онлайн-платформи для професійного самовдосконалення.

Керівництво закладу планує та здійснює заходи щодо утримання у належному стані будівель, приміщень, обладнання у співпраці з Управлінням освіти Шевченківськівської районної у місті Києві державної адміністрації .

Управлінська діяльність забезпечує реалізацію політики академічної доброчесності.

        В 2022-2023 н.р. виховна робота в школі здійснювалась відповідно листа МОН України від від 10 серпня 2022 р., № 1/9105-22 «Щодо організації виховного процесу в закладах освіти у 2022-2023 н.р.». Відповідно Концепції нової української школи виховання є невід’ємною складовою освітнього процесу, є наскрізним процесом, охоплює усі сфери шкільного життя і має ґрунтуватися на цінностях. Особлива роль в організації виховної діяльності в закладі освіти належить класним керівникам. Діяльність класного керівника регламентується «Положенням про класного керівника навчального закладу системи загальної середньої освіти».

   Основними напрямками роботи класного керівника в умовах правового режиму воєнного стану  були:

  • права дитини;
  • національно-патріотичне виховання;
  • протидія булінгу;
  • запобігання домашньому насильству;
  • запобігання та протидія торгівлі людьми;
  • профілактика шкідливих звичок та девіантної поведінки;
  • сприяння розвитку учнівського самоврядування;
  • сімейне виховання;
  • психологічна підтримка учасників освітнього процесу під час війни;
  • безпека життя, мінна безпека.

     Незважаючи на воєнні загрози, карантинні обмеження, педагогічний колектив використовує  і  онлайн форми виховної роботи з дітьми.

Активно працює у школі методоб'єднання класних керівників. Протягом року всі класні керівники брали активну участь у роботі ШМО: засідання МО, проводили відкриті виховні заходи, розглядали актуальні проблеми виховання здобувачів освіти.

Правове виховання. Відповідно до Закону України «Про освіту» в Україні створюються рівні умови доступу до освіти, до всіх форм здобуття освіти. Це особливо актуально в умовах режиму воєнного стану. В закладі освіти навчаються учні статусу ВПО. Дітям надається психологічна підтримка. 

Упродовж 2022-2023 навчального року адміністрацією здійснювались організаційні заходи, а саме видано накази щодо профілактики правопорушень, організації правовиховної роботи.

У закладі освіти здійснювались організаційні заходи з профілактики злочинності, правопорушень та запобігання бездоглядності серед неповнолітніх, під постійним контролем знаходились питання:
максимального охоплення навчанням учнів; контролю за відвідування учнями закладу освіти навчальних занять; виконання заходів, передбачених річним планом закладу освіти  щодо попередження злочинності та запобігання дитячій бездоглядності.

Радою з профілактики правопорушень закладу освіти проаналізовано стан роботи з профілактики злочинів та правопорушень серед неповнолітніх, розроблені заходи, спрямовані на виконання законодавства з профілактики правопорушень та злочинів серед неповнолітніх. Заплановані заходи мають конкретне спрямування, визначеність термінів виконання.

          В ході проведення акції «16 днів проти насилля» представниками служби у справах дітей виконавчого комітету Гельмязівської сільської ради проведено тренінги з учнями 8-11 класів, низка шкільних заходів згідно плану.

З метою формування правової культури та правової свідомості, сприяння підвищенню рівня знань та поінформованості здобувачів освіти щодо реалізації та захисту своїх прав, гарантованих Конституцією та законами України у різних сферах життя, проведено Тиждень правових знань з 05 по 09 грудня 2022 р.  Організовано  розгляд питання правової культури учнів та батьків, попередження злочинності, бродяжництва, суїцидальної поведінки  на загальношкільних батьківських зборах. Учні початкової школи провели знайомство з Конвенцією про права дитини.

Для учнів основної школи проведено конкурс малюнку для учнів 5-7 класів «Діти та їхні права». Старшокласники були залучені до конкурсу стінгазет  «Світ без жорстокості і насильства», тренінгу «Офіційне працевлаштування неповнолітніх», турніру правознавців для учнів 9-10 класів «Найрозумніший знавець права», для учнів 8-9 класів, тренінгів «Не бійся говорити», « На терезах Феміди».

Наслідком роботи педагогічного колективу з профілактики куріння  можна вважати щорічне зниження частоти та періодичності паління учнями, залежних від цієї пристрасті та недопущення спроб паління дітьми, які не мають стійкої залежності.

           Згідно з планом роботи школи на рік, у вересні організовується вивчення єдиних вимог школи до учнів, правил внутрішнього розпорядку, режиму дня школяра.

            На сайті школи постійно висвітлюється інформація щодо заходів з правового та превентивного виховання учнів.

Національно-патріотичне виховання.

 Виховна діяльність здійснювалась у відповідності до наступних ключових напрямів:

  • військово-патріотичне виховання;
  • громадсько-правове виховання;
  • екологічне виховання;
  • художньо-естетичне виховання;
  • родинно-сімейне виховання;
  • моральне виховання;
  • профорієнтаційне виховання;
  • превентивне виховання
  • формування здорового способу життя;
  • розвиток творчих здібностей.

 

 

Та відповідно до основних орієнтирів виховання:

  • ціннісне ставлення до себе;
  • ціннісне ставлення до сім'ї, родини, людей;
  • ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави;
  • ціннісне ставлення до праці;
  • ціннісне ставлення до природи;
  • ціннісне ставлення до культури і мистецтва.

        Основною метою у вихованні учнів у 2022-2023  навчальному році є продовження формування громадянина, патріота, інтелектуально розвиненої, духовно і морально зрілої особистості, готової протистояти ворогам Батьківщини та асоціальним впливам, вміння вирішувати особисті проблеми, творити себе і оточуючий світ.

        Серед основних завдань — національно-патріотичне виховання на засадах загальнолюдських, полікультурних, громадянських цінностей, забезпечення фізичного, морально-духовного, культурного розвитку дитини, формування соціально зрілої творчої особистості, громадянина України і світу, підготовка учнів до свідомого вибору сфери життєдіяльності та підвищення відповідальності сім'ї за освіту і виховання дітей.

 

Наказом МОН України від 06.06.2022 №527 затверджено Заходи щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання в системі освіти України до 2025 року. Відповідно Концепції розроблено заходи з національно-патріотичного виховання в закладі освіти на 2021-2025 рр.

Відповідно  ст. 10 Конституції України, Законів України «Про освіту», у 2022 - 2023 навчальному році в закладі освіти реалізовувалися практичні заходи щодо впровадження мовного законодавства, закріплення статусу української мови як державної.  у школі систематично проводилася робота щодо забезпечення державної політики всіх рівнів та дотримання чинного законодавства.  Освітній процес здійснювався державною мовою.

Виховні плани роботи школи передбачав діяльнісний підхід у вихованні здобувачів освіти в умовах війни:

  • проводили заходи національно-патріотичної спрямованості;
  • займалися волонтерською діяльністю;
  • досліджували українську культуру;
  • влаштовували акції пам'яті;
  • проводили години спілкування, присвячені війни рф проти України;
  • створювати навчальні проєкти, присвячені борцям за незалежність та свободу нашої країни;
  • організовували зустрічі із ветеранами АТО, ООС та війни рф проти України. 

Традиційно відзначаються День української писемності та мови, Міжнародний день української мови. Учні та вчителі беруть участь у Всеукраїнському радіодиктанті єдності.

Адміністрацією закладу освіти проведено моніторингове дослідження ефективності національно-патріотичного виховання, сформованості національної свідомості та патріотизму в здобувачів освіти.

Дослідження стану впровадження національно-патріотичного виховання в освітній процес показало, що проводиться системна та цілеспрямована діяльність їх щодо формування в учнівської молоді патріотичної свідомості, формування ціннісного ставлення до українського народу, Батьківщини, держави, нації; готової до виконання громадянських і конституційних обов'язків, до успадкування духовних і культурних надбань українського народу, досягнення високої культури взаємин, формування активної громадянської позиції, утвердження національної ідентичності на основі духовно-моральних цінностей власного народу, національної самобутності.  Зроблено висновок, що в період війни, яку російська федерація розв'язала і веде проти України, педагогічний колектив усвідомив нагальну необхідність переосмислення зробленого, здійснення системних заходів, спрямованих на посилення національно-патріотичного виховання дітей та молоді – формування нового українця, що діє на основі національних та європейських цінностей.

  •       Виховна робота в 2022-2023 навчальному році направлена на створення сприятливих умов для всебічного розвитку дітей на кожному з вікових етапів, їх адаптації в соціумі, формування демократичного світогляду, ціннісних орієнтирів, засвоєння морально - етичних норм, сприйняття власної індивідуальності, впевненості в собі, на усвідомленому виборі здорового способу життя, на осмислення самовизначення у виборі професії, на пропаганду духовних надбань українського народу, на виховання любові до рідної землі, мови, на формування правової культури, негативного ставлення до протиправних діянь, розвиток учнівського самоврядування, співпрацю з батьками, з закладами охорони здоров’я та громадськими організаціями.
  • Виклики сучасного суспільства ставлять перед системою освіти завдання виховати громадянина-патріота нової формації (ініціативну особистість продуктивно-діяльнісного типу, яка бачить перспективи своєї держави, готова відстоювати її інтереси). Основним документом щодо національно- патріотичного виховання підростаючого покоління є Стратегія національно- патріотичного виховання дітей та молоді, затверджена Указом Президента України .
  •      Наш навчальний заклад став для учнів осередком становлення громадянина - патріота України, готового брати на себе відповідальність, самовіддано розбудовувати країну як суверенну, незалежну, демократичну, правову, соціальну державу, забезпечувати її національну безпеку, сприяти єдності української політичної нації та встановленню громадянського миру й злагоди в суспільстві.
  • Основним напрямком з виховної роботи стало національно-патріотичне виховання молоді,  превентивне та сімейне виховання, а у практику виховної роботи були введені нові  нормативні документи, спрямовані на захист прав дітей шкільного віку, на безпеку їх життєдіяльності та вшанування традицій боротьби за соборність і незалежність України,  а саме:  Указ Презедента України  Про  Національну стратегію з оздоровчої рухової активності в Україні  на період  до 2025 року .
  • Педагогічний  колектив  створює  сприятливі  умови  для поліпшення  рівня  виховного  процесу,  плідно  працює  над  виховною  проблемою  «Удосконалення виховної роботи відкритого виховного простору, спрямованого на плекання дитини як суб’єкта власного життя і успіху, оволодіння нею життєвого компетентністю»
  • Для  реалізації  проблемної  теми  було  розроблено  план  виховної  роботи, який  охоплює  всі  напрями  виховання,  включає  в  себе  календарні,  традиційні  шкільні   свята,  різноманітні  заходи. На позакласних  заходах  класні  керівники  виховують  національну  самосвідомість,  патріотизм,  формують фізичну  та  екологічну  культуру,  здоровий  спосіб  життя, та створюють умови для розвитку творчої особистості.

З  метою  поширення правових  знань,  підвищення  рівня  правової  освіти,  профілактичної  та  превентивної  роботи , а також забезпечення  повноцінного  розвитку   дітей  і  молоді,  охорони  та  зміцнення  їхнього  здоров’я,  формування  фізичних  здібностей  особистості у 2022-2023 навчальному році було  проведено такі заходи:

⮚       Свято першого дзвоника.

⮚        Проведення інструктажів з учасниками освітнього процесу «Як діяти у випадку тривоги»

⮚       Проведення інформаційної хвилинки для учнів «Як діяти у разі сигналу тривоги? Куди бігти? Найближче укриття у вашій місцевості»

⮚       Проведення Олімпійського тижня

 

⮚       Проведення конкурсів «Дари природи»  та «День квітів»

 

⮚       Урок миру «Діти за мир»

⮚       Проведення тижня протидії булінгу;

⮚       Гра-вікторина «Ми – пішоходи» в рамках місячника «Увага!Діти на дорозі!»

⮚       Вікторина «Безпека руху пішоходів» в рамках Місячника безпеки руху

⮚       День вчителя. Проведення уроку від 11 класу. «Ми любимо Вас дорогі вчителі»

⮚       Класні години «Людям похилого віку шана й повага»

⮚       Проведення тижня знань з основ безпеки життєдіяльності.

⮚       День Українського козацтва. Україна - територія гідності та свободи.

⮚       Виховні години «Ми – роду козацького діти, землі української цвіт»   

⮚       Проведення акції: «Намалюй листа солдату, напиши слова підтримки»

⮚       Проведення місячника благоустрою.

⮚       Міжнародний день толерантності. Виховні години «Толерантність повинна стати ознакою вашого життя»

⮚       Всесвітній День Захисту прав дітей. Проведення   конкурсу малюнків.

⮚       День Гідності та свободи. «Герої не вмирають, вони живуть у наших серцях»

⮚       День пам’яті жертв голодомору.  Акція «Засвіти свічку»

⮚       Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Акція «Червона стрічка»

⮚       Міжнародний день інвалідів

⮚       День Збройних Сил України

⮚       Створення відео-подяки воїнам ЗСУ.

⮚       Міжнародний день пам’яті жертв геноциду. Вшанування їхньої гідності і попередження цих злочинів.

⮚       Андріївські вечорниці.

⮚       День вшанування учасників ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС.

⮚       День Святого Миколая.

⮚       Новорічне свято

Створення флешмобу «Ми віримо в сили ЗСУ»

Протидія булінгу

Відповідно до статті 15 Закону України «Про повну загальну середню освіту» виховний процес є невід’ємною складовою освітнього процесу і має ґрунтуватися на загальнолюдських цінностях, культурних цінностях українського народу, цінностях громадянського (вільного демократичного) Наказом по ЗЗСО № 135 від 01.09.2022 року № 139 затверджено антибулінгові заходи на 2022-2023 н.р.

Протягом навчального року проводилась профілактична робота з попередження насильства щодо дітей . Зокрема, це стосувалося таких його проявів, як булінг, мобінг, кібербулінг та ін. Систематично, 1 раз у квартал, здійснювався комплексний аналіз стану профілактики та протидії булінгу, профілактичної роботи з подолання злочинності та правопорушень, жорстокості та насильства, інших  негативних явищ в дошкільному, учнівському та молодіжному середовищі. За результатами аналізу приймалися рішення щодо дій із їх запобігання. Дирекція школи  забезпечила висвітлення заходів та розміщення методичних матеріалів з означеного напрямку роботи серед учнівської молоді на офіційному сайті школи.

Запобігання домашньому насильству

 Поруч із булінгом (цькуванням) великою проблемою в Україні є домашнє насильство. Верховна Рада України 20 червня 2022 року ратифікувала Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству щодо жінок і домашньому насильству (Стамбульську конвенцію). У профілактичній освітній діяльності педагогічний колектив дотримується методичних рекомендацій щодо формування у дітей та молоді нетерпимого ставлення до насильницьких моделей поведінки, небайдужого ставлення до постраждалих осіб, усвідомлення насильства як порушення прав людини

 З метою забезпечення комплексного інтегрованого підходу до протидії домашньому насильству та сприяння реалізації прав осіб, постраждалих від домашнього насильства, шляхом проведення превентивних заходів, ефективного реагування на факти домашнього насильства, відповідно наказу по ЗЗСО № 135 від 01.09.2022 року № 135/1 , «Про порядок  розгляду  звернень  та повідомлень з приводу жорстокого поводження з дітьми або  реальної загрози його вчинення», заступником директора з навчально-виховної роботи, соціальним педагогом,  класними керівниками чітко обліковуються звернення громадян та повідомлення про випадки жорсткого поводження з дітьми закладу.У випадку виявлення фактів жорсткого  поводження з учнями чи реальної загрози їх виникнення терміново (протягом однієї доби) передавалися  повідомлення  про це у письмовій формі до служби у справах неповнолітніх, органів внутрішніх справ та відділу у справах дітей Шевченківського району м.Києва. Адміністрацією закладу освіти вживалися невідкладні  профілактичні заходи щодо виявлення та зупинення фактів жорсткого поводження з дітьми в школі, притягнення до дисциплінарної відповідальності працівників, учнів, інших осіб, які допускають  жорстоке поводження з дітьми. Класні керівники  на батьківських зборах, на виховних годинах проводили попереджувальну роботу з батьками та учнями з метою недопущення жорсткого поводження з дітьми в сім’ях, а також  спостереження таких випадків з боку інших дітей школи. З метою недопущення насильства щодо здобувачів освіти проведено:

  • щорічний громадський огляд умов утримання, виховання та проживання неповнолітніх в сім’ї;
  • анкетування серед учнів школи з метою виявлення випадків вчинення насильства в сім’ї та дитячому середовищі;
  • чіткий облік дітей, які проживають в неблагополучних сім’ях, встановлено контроль за перебуванням та вихованням дітей в неблагополучних сім’ях;
  • інформаційно-просвітницьку роботу, індивідуальні консультації серед педагогів, батьків та учнів, ознайомлення їх з чинним законодавством з метою запобігання конфліктних ситуацій та насилля в сім’ї та дитячому середовищі;
  • роз’яснювальну роботу серед учнів, батьків про порядок розгляду заяв та повідомлень про вчинення насильства в сім’їабо реальну його загрозу;
  • акцію «16 днів проти насильства». В рамках акції проведено тренінги, дискусії, дебати, лекції та виставки учнівських робіт.

Запобігання та протидія торгівлі людьми

Педагогічний колектив впроваджує в освітній процес заходи щодо підвищення рівня обізнаності здобувачів освітніх послуг та їх батьків з питань протидії торгівлі дітьми.

На виконання наказупо ЗЗСО № 135 від 01.09.2022 року № 136/1 «Про проведення просвітницько-профілактичної роботи щодо запобігання торгівлі людьми в 2022-2023 н.р.» в школі проводилась така інформаційна діяльність:

  • висвітлювалось законодавство у сфері протидії торгівлі людьми на сайтізакладу освіти;
  • оновлювались інформаційні матеріали ушколі  матеріалами з питань протидії торгівлі людьми;
  • підвищувався рівень обізнаності дітей та учнівської молоді, педагогічних працівників щодо сучасних проявів торгівлі людьми, розповсюджувались соціальна реклама, буклети, плакати;
  • забезпечувалась співпраця вчителів з фахівцями соціальної сфери у роботі з дітьми та батьками щодо питань безпечної міграції, профілактики торгівлі людьми;
  • розглядались на нарадах при директору та методичних об’єднаннях класних керівників питання протидії торгівлі людьми;
  • проводились інформаційно-просвітницькі та профілактичнізаходи з протидії торгівлі людьми за участю дітей, учнівської молоді та їх батьків – (перегляд відеофільмів);
  • проводились інформаційні кампанії серед школярів до Європейського дня торгівлі людьми(18 жовтня) з інформування щодо питань безпечної міграції та ризиків потрапляння в ситуації торгівлі людьми,  2 грудня - Міжнародного дня за відміну рабства; 10 грудня - Міжнародного дня захисту прав людини;
  • проведення педагогічними працівниками профілактичних заходів з проблеми запобігання торгівлі людьми, комерційній сексуальній експлуатації дітей та насильству над дітьми, безпеки дітей в Інтернеті з використанням методики «рівний-рівному».

Профілактика шкідливих звичок та девіантної поведінки

         Значну  увагу  приділяли роботі Ради профілактики правопорушень, профілактиці булінгу  у шкільному  середовищі  та  роботі  з  попередження  випадків  торгівлі  людьми. Питання з профілактичної роботи з попередження правопорушень та злочинів серед учнів розглядалися: на нарадах при директорові, на засіданнях методичного об’єднання класних керівників, загальношкільних батьківських зборах, на засіданнях Ради школи.

           Особливу увагу приділяли роботі з попередження шкільного булінгу. Дуже небезпечним та поширеним  стало явище цькування в  українських школах.

     Усі заходи сприяють поліпшенню умов навчання, розвитку та виховання дітей. З учнями школи, схильними до девіантної поведінки та пропусків навчальних занять без поважних причин, проводиться планомірна робота щодо охоплення їх навчанням та позаурочною діяльністю .

      Приділялася увага роботі з попередження наркоманії, алкоголізму, боротьбі з тютюнопалінням серед неповнолітніх. З метою профілактики та пропаганди здорового способу життя, боротьби з наркоманією та СНІДом, відповідно до річного плану роботи проводилися тематичні заходи.У школі розроблено наскрізну систему бесід та тематичних годин з морально- правового  виховання. Під час виховних годин класні керівники застосовували активні методи роботи, використовували методику колективної творчої діяльності.

             Формування ініціативної, здатної приймати свідомі рішення особистості неможливе без широкого залучення учнів до управління шкільними справами через участь в органах учнівського самоврядування. Модель учнівського самоврядування нашої школи має цілеспрямовану, конкретну, систематичну, організовану і прогнозовану за наслідками діяльність. Робота самоврядування налагоджена таким чином, що кожен учень має доручення (постійні, тимчасові).          У закритих групах педагогічного колективу, батьківських групах розміщено перевірену офіційну інформацію щодо означених фактів, ймовірних причин та наслідків протиправних дій субкультури «ПВК Рьодан».

Вчителі не допускали акцентування уваги підлітків на означеній проблемі та героїзації різних форм ризикованої поведінки, уникали розгляду будь-яких конкретних випадків агресивних випадів.

Класним керівникам акцентували свою увагу на вивчити становища дитини у структурі неформальних відносин; спостерігали за сімейною ситуацією в умовах війни; цікавилися подіями, які відбуваються в житті учня (переїзди, розлучення або роз’єднання родини, втрати близьких або рідних тощо) і його реакцією на ці події; уважно ставились до висловлень школяра щодо його прагнень помститися ворогам нашої держави, ненависті до будь-кого, хто «не є українцем». Такий супровід здійснюється постійно - під час навчальних занять, годин спілкування з класом.

 У школі створено інформаційний куточок з методичною літературою, інформацією про телефон довіри, даними про адреси і режими роботи спеціалізованих лікарень, психологічних центрів допомоги, інших фахівців

Проведено психолого-педагогічні семінари, консиліуми, на теми:

  • «Емоційні розлади у дітей та підлітків»,
  • «Фактори, що впливають на суїцидальну поведінку підлітка»,
  • «Як підняти соціальний статус учня в групі»,
  • «Як допомогти дитині при загрозі суїциду?»,
  • «Конфлікти між учителями і підлітками

Організовано роботу Батьківського всеобучу з тем:

  • «У сім‘ї – підліток»,
  • «Емоційні порушення у дітей», «Депресивні стани у підлітків», «Алкоголізм і наркоманія у підлітковому віці»,
  • «Психологія особистісних і міжособистісних конфліктів».

Педагогічний колектив працював над створенням позитивного психологічного клімату в закладі освіти й сім’ї. Здобувачі освіти залучалися до громадської діяльності (спортивні змагання, клуби, товариства тощо), культурно-виховних заходів, які сприяють формуванню позитивних громадянських, естетичних почуттів, духовності учнів і педагогів.

Сприяння розвитку учнівського самоврядування

Діяльність педагогічного колективу зосереджена на питаннях щодо активізації суспільно-значущої діяльності та розвитку учнівського самоврядування в закладі освіти.

       Робота учнів у комісіях учнівського самоврядування сприяла вихованню почуття господаря школи, класу, вмінню співпрацювати на принципах рівності, гласності, демократизму.

Необхідно:

  • формувати пріоритети та стратегічні напрямки у роботі з дітьми та учнівською молоддю,
  • підтримувати соціально-активні програми, ініціативи та проєкти органів учнівського самоврядування;
  • удосконалювати механізми урахування думки дитини під час вирішення питань, що стосуються її життя;
  • забезпечувати ефективну взаємодію між громадськими організаціями та органами державної влади, органами місцевого самоврядування.

Психологічна підтримка здобувачів освіти

На виконання наказу по ЗЗСО № 135 від 31.08.2022 року № 111/1 «Про додаткові заходи щодо психологічної підтримки здобувачів освіти в умовах воєнного часу», з огляду на існуючу загрозу психічному здоров’ю учасників освітнього процесу внаслідок збройної агресії російської федерації, на нараді при директору педагогічним колективом розглянуто механізм впровадження в роботу закладу освіти «Методичних рекомендацій для педагогічних працівників, практичних психологів, соціальних педагогів закладів освіти «Перша психологічна допомога. Алгоритм дій».

Вибухонебезпека.

 

Відповідно наказу по ЗЗСО № 135 від 31.08.2022 року № 111  «Про вжиття попереджувальних заходів та проведення бесід з учнями закладу освіти з питань уникнення враження мінами і вибухонебезпечними предметами», враховуючи Додаток 1 до листа МОН від 17.03.2022 № 1/3485-22 Методичні рекомендації «Про проведення бесід з учнями закладу освіти з питань уникнення враження мінами і вибухонебезпечними предметами», Лист МОН України № 1/4428-22 від 25.04.2022 «Про методичні рекомендації щодо проведення просвітницької роботи з учасниками освітнього процесу в закладах дошкільної освіти», з метою попередження враження мінами та вибухонебезпечними предметами учасників освітнього процесу, було розроблено і затверджено алгоритм дій працівників закладу у випадку виявлення вибухонебезпечного предмету та вживаються інформаційно-просвітницькі заходи:

  • посилено пропускний режиму при вході і в’їзді на територію закладу.
  • завгоспом щоденно проводяться обходи території закладу і періодична перевірка складських приміщень на предмет своєчасного виявлення вибухових пристроїв або підозрілих предметів;
  • проведено спільний із заступником директора з НВР відповідальної за цивільний  захист інструктажів і практичних занять з питань дій у разі загрози або виникнення надзвичайних подій;
  • проведення бесід класними керівниками ЗЗСО № 135 щодо питань мінної небезпеки і вибухонебезпечних предметів та дій в надзвичайних ситуаціях;
  • обстеження території, де проходять прогулянки, з метою виявлення вибухонебезпечних та підозрілих предметів. Пояснювати дітям про небезпеку, яку несуть незнайомі предмети, покинуті іграшки тощо.
  • опрацювання Інтерактивної книги «Мінна безпека не без ПЕКа» про правила безпечної поведінки у разі виявлення вибухонебезпечних предметів, «Мінна безпека». Квест. Диктант з мінної безпеки.
  • проведення інструктажів та бесід з питань уникнення враження мінами і вибухонебезпечними предметами для здобувачів освіти 1-11 класів.
  • розміщення на офіційному сайті Пам’ятки про поводження з підозрілими вибухонебезпечними предметами, розповсюдження їх серед жителів міста.

Стратегічна ціль: ПАРТНЕРСТВО В ОСВІТІ. РОЗБУДОВА ГРОМАДСЬКО-АКТИВНОЇ     ШКОЛИ.

З метою впровадження в життя школи державно-громадської моделі управління в  ---------------------------залучаються до  управління школою такі органи: загальношкільна конференція; рада профілактики правопорушень; піклувальна рада; батьківський комітет; адміністрація школи; педагогічна рада; профспілковий комітет; органи учнівського самоврядування.

Державно-громадське управління в  ------------------------------------базується на принципах: демократичності; прозорості управлінських рішень; колегіальності; делегуванні повноважень; громадського обговорення важливих питань життя школи; звітності директора перед шкільною громадою та засновником.

Адміністрація закладу в партнерстві з органами місцевого самоврядування сіл  ----------------------спрямовує свою діяльність на пошук ресурсів для розвитку школи, на вирішення проблем в межах їх повноважень.Вчителішколи  беруть участь у роботі органівмісцевогосамоврядування,громадськомужитті села (1 депутат сільської ради, 1 член виконкому) та консолідують разом з депутатським корпусом своїзусиллядля того, щобмісцевий бюджет був максимально соціальним, якийбипередбачавкошти для розвиткуосвіти.

Академічна доброчесність - невід’ємна складова якісної освіти. Педагогічний колектив забезпечує реалізацію Положення про академічну доброчесність ----------------------------. Всі учасники освітнього процесу діють на засадах чесної діяльності. В 3-4 класах впроваджено Уроки доброчесності.

Педагогічний колектив працює над формуванням іміджу закладу освіти. Реалізуємо проект «Імідж школи».

Мета проекту: створити позитивний імідж закладу;  домогтися усвідомлення всім колективом суті самобутності школи, вироблення спільного бачення образу закладу, його ціннісних орієнтирів Переведення режиму функціонування закладу в режим розвитку.

Основні напрямки проекту:

Стратегію шкільної ідеології реалізувати  на принципах: підходу до дитини як суб’єкта освітнього процесу, пріоритету творчої діяльністю над репродуктивною, принципу добровільності, принципу організації освітньо-виховного середовища. (Проект «Від музейного просвітництва до музейної педагогіки» передбачатиме вдосконалення діяльності шкільних музеїв – центрів  освітньої роботи, а саме музею Г.Сковороди – центру громадянського, морально-етичного виховання, осередок духовності та культури; музею «Пам'ять» – центру військово-патріотичного виховання, «Тарасової світлиці» – центру  національно-патріотичного виховання; «Світлиці» –художньо-естетичного  центру збереження народних традицій, звичаїв та обрядів, музею історії школи – соціокультурному центру села; шкільного дендрарію – центру екологічної культури та  виховання.)

Створення моделі випускника відповідно Концепції НУШ, проект «Учень року»;

Виготовлення візитки, робота сайту школи, груп, власних блогів створення віртуальних шкільних музеїв;

Проведення щорічних науково-методичних заходів з педагогічною громадськістю;

Діяльність закладу в проектах «Школа-соціокультурний центр територіальної громади», «Школа – осередок духовності і культури регіону». Проект «Успішний вчитель - успішний учень» сприятиме оптимізації іміджу вчителя шляхом його особистісного зростання, мотивації формування іміджу педагога;

Робота закладу в проекті «Школа сприяння здоров’ю». Робота над створенням образу школи в соціумі: створення груп у соцмережах;

Презентація школи на батьківських зборах, зборах громади. Звіт перед громадськістю директора про діяльність закладу освіти;

Зміцнення зв’язків з партнерами – музеями, ВНЗ, ЗЗСО;

Доброму іміджу сприяє оформлення школи, забезпечення предметних кабінетів засобами навчання;

Запровадження факультативів і курсів за вибором, участь у Всеукраїнських освітніх проектах.

Діяльність учасників освітнього процесу зміцнює репутацію закладу освіти. Налагоджена постійна робота з цільовими групами. Однією з найбільших цінностей закладу освіти є репутаційний капітал – наша  позитивна історія відносин із зацікавленими групами, які відіграють головну роль під час оцінки діяльності закладу освіти – сільськогосподарські товариства ПСП « ----------------», «Кернел», цегельний завод, фермери. Це дає змогу залучати кращих педагогів та учнів до своєї школи, спонсорську допомогу. Основні цінності та стратегічні підходи визначені в Кодексі корпоративної етики, який підсилює відчуття корпоративної ідентичності працівників.

В 2022-2023 н.р. здійснено щорічне самооцінювання якості освітньої діяльності закладу освіти за напрямами, які визначені внутрішньою системою забезпечення якості освіти.

Результати самооцінювання (на слайдах)

 

ГОЛОВНІ ЗАВДАННЯ ПЕДАГОГІЧНОГО КОЛЕКТИВУ НА 2023-2024 Н.Р.:

 

Створити якісно нові умови для  виконання Закону України «Про освіту», Закону України «Про повну загальну середню освіту», для реалізації Концепції національного виховання учнів, відродження національної духовності й залучення до її формування учнів, вчителів, батьків, громадськості, для продуктивної роботи Нової української школи.

1.ЗА НАПРЯМКОМ «ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ»:

1.Завершення ремонту у найпростішому укритті, яке розташоване в будівлі школи.

- здійснити облаштування укриття  згідно вимог наказу МВС № 579 від 09.07.2018 року  «Про затвердження вимог з питань використання та обліку фонду захисних споруд цивільного захисту»

- проведення заміни освітлювальних приладів;

- організацію питного режиму у закладі освіти (кулери);

2.Забезпечити  систему роботи з адаптації та інтеграції здобувачів освіти до освітнього процесу.

  1. ЗА НАПРЯМКОМ «СИСТЕМА ОЦІНЮВАННЯ ЗДОБУВАЧІВ ЗНАНЬ»:
  2. Розроблення критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів при використанні інших, крім класно-урочної, форм організації освітнього процесу та форм роботи з учнями: дистанційного, змішаного, кооперативного (групового) навчання;

2.Обов’язкове оприлюднення критеріїв оцінювання; спільне з учнями розроблення критеріїв;

3.Впровадження самооцінювання і взаємооцінювання учнів; отримання постійного зворотного зв’язку від учнів у процесі оцінювання;

4.Використання учнівського портфоліо як способу оцінювання результатів навчання учнів;

5.Розвивати критичне мислення учнів.

6.Урізноманітнювати форми роботи використання вчителями для впровадження формувального оцінювання в освітньому процесі

7.Забезпечити розвиток відповідального ставлення до навчання шляхом:

- активізації участі учнів в організації своєї навчальної діяльності;

- наявності чітких критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів;

- зосередженні освітнього процесу на оволодіння учнями ключовими компетентностями, а не на відтворенні інформації;

- можливість вибору учнями власної освітньої траєкторії;

 - заохочення і позитивного оцінювання роботи учня;

- надання конструктивного зворотного зв’язку на роботи учнів, їхні результати навчання

8.Для розвитку навичок самооцінювання/взаємооцінювання навчальної діяльності дитини регулярно нагадувати учням про цілі та критерії оцінювання;планувати при проведенні навчальних занять час для самооцінювання/взаємооцінювання; оприлюднювати мету навчального заняття, критерії оцінювання результатів навчання;надавати завдання на рефлексію власної діяльності

3.ЗА НАПРЯМОМ «ОЦІНЮВАННЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ»:

Педагогічним працівникам забезпечити реалізацію внутрішньої системи забезпечення якості освіти шляхом виконання навчальних програм відповідно Державних стандартів;

3.1. Вчителям під час проведення навчальних занять здійснювати наскрізний процес виховання, поєднувати виховний процес і з формуванням ключових компетентностей та наскрізних умінь учнів,акцентувати увагу на

Повагу гідності, прав і свобод людини.

Морально-етичне виховання.

Повага до культурної багатоманітності.

Визнання цінності демократії, справедливості, рівності та верховенства права.

Розвиток громадянської свідомості та відповідальності.

Розвиток навичок критичного мислення.

Розвиток навичок співпраці та командної роботи.

Формування здорового та екологічного способу життя.

Статеве виховання та виховання гендерної рівності.

3.2.Створювати умови особистісно-орієнтованого навчання:

- відмова від орієнтації освітнього процесу на пересічного школяра;

- обов’язкове максимально можливе врахування інтересів кожної дитини;

- підхід до дитини як до особистості;

- забезпечення свободи і прав дитини в усіх проявів її діяльності;

- урахуванням вікових, індивідуальних та психофізичних особливостей дитини, її життєвого досвіду;

- забезпечення можливості учня вільно висловлювати свою думку;

- забезпечення партнерських стосунків між вчителем і дитиною.

3.3.З метою реалізації ефективного особистісно-орієнтованого навчання здійснювати:

  • інформування учнів про очікувані результати навчання та перелік завдань під час вивчення кожної теми;
  • розроблення диференційованих завдань для роботи з учнями;
  • розроблення завдань, на які неможливо знайти готову відповідь у підручниках та інших інформаційних джерелах;
  • удосконалення критеріїв оцінювання, які отримують учнів до самостійної роботи, висловлювання своєї аргументованої думки, власногобачення

3.4. Неухильно дотримуватись принципів академічної доброчесності та власним прикладом демонструвати важливість дотримання норм академічної доброчесності у педагогічній діяльності (посилання на джерела, які використовуються в роботі, справедливе оцінювання навчальних досягнень учнів, підбір завдань, які відповідають віковим можливостям учнів).

3.5. Інформувати учнів про необхідність дотримання академічної доброчесності: під час проведення навчальних занять, у позаурочних заходах, за допомогою наочної інформації (наголошувати на дотриманні таких якостей, як старанність, самостійність у навчанні, відповідальність за свої рішення, чесність здобуття оцінок тощо).

  1. 6. Інформувати батьків про необхідність дотримання академічної доброчесності (скажімо, придбання дітям збірників готових домашніх завдань, виконання за дітей домашніх завдань, практичних робіт є безпосереднім порушенням принципів академічної доброчесності).

3.7. Спрямовувати зміст завдань під час проведення навчальних занять на творчу та аналітичну роботу учнів, ставити проблемні питання, на які не мають готової відповіді в підручнику чи інших джерелах.

3.8. Виконання дослідницьких і творчих завдань, проектів.

3.9.Практикувати в освітньому процесі написання тематичних творчих есе замість рефератів зі скомпільованою інформацією з інших джерел.

3.10.Застосовувати компетентнісний підхід у навчанні. Звести до мінімуму завдання на перевірку знань. Використовувати відкриті питання, щоб перевірити рівень володіння навичками, а не знаннями.

3.11.Продовжити роботу педагогічного колективу закладу над науково-методичною проблемою (4 рік): «Розвиток професійних компетентностей педагога як головний чинник підвищення якості освіти», забезпечити відповідність професійних компетентностей вчителів Професійному стандарту вчителя;

3.12.Залучати педагогів до перспективних моделей педагогічног одосвіду, формування нового педагогічного мислення (прагнення до постійного оновлення знань і творчого пошуку, зорієнтованого на особистість учня);

3.13.Підвищити якість природничо-математичної освіти, впроваджувати STEM-навчання;

3.14.Забезпечити зростання фахової підготовки вчителів шляхом виконання річного плану підвищення кваліфікації, організацію та вивчення перспективного педагогічного досвіду. Сприяти участі вчителів, учнів у науковій, дослідницькій, пошуковій роботі на базі навчального закладу;

3.15.Педпрацівникам створювати та  розміщувати на освітніх сайтах власні розробки, публікації; створити власне електронне портфоліо;

 

3.16.Вдосконалювати професійні компетентності для роботи в умовах дистанційного та змішаного навчання;

3.18. Вчителям з учасниками освітнього процесу – батьками та учнями – діяти на засадах педагогіки партнерства, заснованій на особистісно орієнтованому підході;

3.19.Впроваджувати практику педагогічного наставництва відповідно Положення про наставництво.

3.20. Враховувати під час атестації та моніторингів педагогічної діяльності педагогічних працівників відповідність професійному стандарту вчителя.

  1. ЗА НАПРЯМОМ «УПРАВЛІНСЬКІ ПРОЦЕСИ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ»:

4.1. Забезпечити реалізацію Стратегії розвитку закладу освіти на …

4.2.Разом із засновником забезпечити оновлення та зміцнення навчально-матеріальної бази згідно Стратегії.

4.3. Працювати над ефективною взаємодією органів громадського самоврядування та керівництва закладу освіти.

4.4. Управлінські рішення приймати з урахуванням пропозицій учасників освітнього процесу. Посилити залучення всіх учасників освітнього процесу до розроблення внутрішніх документів, планів, заходів.

4.5. З метою забезпечення інформаційної відкритості закладу освіти, оновити сайт закладу освіти. Забезпечувати своєчасність розміщення інформації.

 

 

 

 

 

(044) 234-82-30
(044) 235-30-18
 school135_kiev@ukr.net
 вул. Михайла Коцюбинського, 12-б