Спеціалізована школа

№135 м. Києва

вул. Михайла Коцюбинського,

12Б, Київ, 01032

 

Організація освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання .

          В залежності від безпекової ситуації в країні  можуть використовуватись технології дистанційного навчання  під час організації здобуття освіти за різними формами (очною (денною) заочною,  екстернатною, сімейною (домашньою), педагогічним патронажем).

Мережа класів та контингент учнів

на 2024/2025 навчальний рік

 

Загальна кількість 1-11 класів по школі    – 21 клас.

З них 13 класів з очною формою навчання та 8 класів з дистанційною формою навчання.

Всього учнів в 1-11-х класах – 450 учнів.

 

          Рішення про використання технологій дистанційного навчання в освітньому процесі  приймається педагогічною радою закладу освіти упродовж навчального року у випадку настання обставин, що потребують організації освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання.

Під час надзвичайних обставин заклад освіти може організовувати освітній процес із використанням технологій дистанційного навчання за допомогою технічних засобів комунікації, доступних для учасників освітнього процесу.

          Відповідно до змісту, обсягу навчального матеріалу та з урахуванням технічних можливостей учитель самостійно визначає режим онлайн – уроків (синхроний/асинхроний).

          Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти, який діє з 1 січня 2021 року, передбачає вимоги до організації роботи з технічними засобами навчання, зокрема комп’ютерами, планшетами, іншими гаджетами.

          Так, обмежено час безперервної роботи з технічними засобами навчання:

  • для учнів 1 класу – не більше 10 хвилин;
  • для учнів 2-4 класів – не більше 15 хвилин;
  • для учнів 5-7 класів – не більше 20 хвилин;
  • для учнів 8-9 класів – 20-25 хвилин;
  • для учнів 10-11 (12) класів на 1-й годині занять – до 30 хвилин, на 2-й годині занять – 20 хвилин;
  • при здвоєних навчальних заняттях для учнів 10-11 (12) класів – не більше 25-30 хвилин на першому навчальному занятті та не більше 15-20 хвилин на другому навчальному занятті.

          Отже, тривалість навчальних занять, визначена Законом “Про повну загальну середню освіту", зберігається: 35 хвилин для 1 класу, 40 хвилин для 2-4 класів, 45 хвилин для 5-12 класів. Обмежується лише час безперервної роботи з комп’ютером для уникнення ризиків для здоров’я.

          Час безперервної роботи з комп’ютером  вчитель може використовувати для синхронної взаємодії (онлайн) – для пояснення або загального огляду матеріалу навчального заняття, практичного закріплення вивченого, застосування інтерактивних прийомів навчання, перевірки результатів навчання тощо.

          Решту часу навчального заняття  вчитель організовує роботу в асинхронному режимі, тобто офлайн, без комп’ютера. Учні можуть виконувати вправи у робочому зошиті, працювати з текстом і завданнями у підручнику, виконувати творчі завдання тощо. Також наприкінці заняття вчитель може повернутися до режиму відеоконференції (для обговорення виконаних завдань, рефлексії, роботи з електронною освітньою платформою тощо).

           Відповідно до Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти, не менше 30% навчального часу, передбаченого освітньою програмою школи, організовується в синхронному режимі.

          Забезпечується безумовне переривання освітнього процесу , що здійснюється в будівлі закладу освіти, у разі включення сигналу “повітряна тривога” або інших сигналів оповіщення. За можливість, продовжувати навчальний процес в укритті, а після відбою тривоги повернутися до приміщень закладу освіти, організувавши освітній процес з урахуванням необхідного корегування.

Використання технологій дистанційного навчання може здійснюватися на підставі особистої заяви повнолітньої особи або одного з батьків учня (для неповнолітніх осіб) зі складанням індивідуального навчального плану. У заяві підтверджується наявність в учня умов для дистанційного навчання в синхронному та асинхронному режимах, зокрема доступу до мережі Інтернет, персонального комп'ютера (з можливістю використання засобів аудіо»,  відеоконференнзв'язку).

Дистанційна форма: її організовують для учнів і учениць, які не можуть відвідувати школу очно. Наприклад, через стан здоровʼя, відбування покарання, збройний конфлікт, воєнний стан, проживання (перебування) за кордоном, на тимчасово окупованій території України, епідемії, наслідки природних і техногенних катастроф.

Дистанційне навчання здійснюється відповідно до освітньої програми закладу освіти та має забезпечуєвиконання суб’єктами дистанційного навчання державних стандартів освіти.

Організація здобуття освіти за дистанційною формою здійснюється виключно за бажанням учнів, їх батьків(за письмовою заявою). Батьки створюють належні та безпечні умови навчання, виховання і розвитку дитини, яка здобуває освіту за дистанційною формо

Дистанційне навчання  забезпечується із використанням:

  • Всеукраїнської школи онлайн https://lms.e-school.net.ua/;
  • Інформаційно-комунікаційної автоматизованої системи Єдина Школа https://eschool-ua.com;
  • Ефективних інструментів для спілкування та спільної роботи платформу Workspace for Education, https://support.google.com/a/answer/134628;
  • Цифрової платформи видавництва Macmillan Education з англійської мови для роботи онлайн;
  • Цифрової платформи для роботи онлайн Edelsa digital з іспанської мови;
  • Онлайн-сервісів, які дозволяють створювати інтерактивні вправи; LearningApps.org (LearningApps.org), https:// kahoot.com, https://www.mentimeter.com, https://quizlet.com;
  • Сервісів робочих зошитів, робота з ними в онлайн режимі через https://www.liveworksheets.com,  https://wizer.me
  • Віртуальної дошки Padlet.com;
  • Каналу Міністерства освіти України https://www.youtube.com/c/MONUKRAINE;
  • Курсів платформ Prometheus https://prometheus.org.ua/, EdEra https://www.ed-era.com/;
  • Безоплатної платформи для дистанційного навчання, де є доступ до інтерактивних підручників “Нові знання”;
  • Електронної платформи “Мій Клас”, яка допомагає провести дистанційні уроки, де зібрані готові завдання та тести різних видів складності, є можливість автоматично перевіряти роботи учнів та виставляти оцінки, вчитель може створювати свої робочі програми на сайті.

 Батьки та учні зможуть ознайомитись із розкладом у ЄШ

(044) 234-82-30
(044) 235-30-18
 school135_kiev@ukr.net
 вул. Михайла Коцюбинського, 12-б