Спеціалізована школа

№135 м. Києва

вул. Михайла Коцюбинського,

12Б, Київ, 01032

Це  команда підготовлених старшокласників-посередників (медіаторів), які працюють над формуванням безпечної атмосфери у навчальному закладі, допомагають своїм одноліткам розв’язувати конфлікти мирним шляхом, використовуючи у роботі медіацію.

Медіація це добровільний і конфіденційний процес, у якому третя нейтральна сторона (медіатор) допомагає конфліктуючим сторонам знайти взаємоприйнятний варіант вирішення ситуації, що склалася..

Медіація може застосовуватися у ситуаціях:

- Конфліктів між учнями (у випадках ображання, бійок, погроз, принижень, цькування тощо).

- Конфліктів між учнями та вчителями.

- Конфліктів між учнями та адміністрацією навчального закладу.

- Конфліктів між учнями та батьками інших дітей.

- Конфліктів між учителями та батьками дітей.

- Конфліктів між учителями та адміністрацією закладу.

- Між батьками учнів (якщо підґрунтям конфлікту є шкільні справи).

Під час проведення медіації сторони дотримуються наступних принципів:

• Добровільність – кожна з сторін добровільно приймає рішення щодо участі у переговорах і усвідомлює, що рішення може бути досягнуте тільки шляхом співробітництва.
  • Розподіл відповідальності – сторони несуть відповідальність за прийняття рішення та його виконання, медіатор – за дотримання правил та принципів процедури.
  • Нейтральність, безоціночність – під час процесу медіатор не займає позицію однієї зі сторін, не оцінює їх, а в рівній мірі допомагає обом.
  • Конфіденційність – усе, що відбувається на медіації не розголошується ні медіатором, ні сторонами конфлікту. За винятком ситуацій, коли сторони планують завдати шкоди собі чи комусь.

Правила поведінки під час медіації:

1. Не перебивати один одного.

2. Не ображати один одного.

3. Не завдавати фізичного болю один одному.

4. Уважно вислуховувати один одного.

5. Дотримуватись принципів медіації.

(044) 234-82-30
(044) 235-30-18