Спеціалізована школа

№135 м. Києва

вул. Михайла Коцюбинського,

12Б, Київ, 01032

Інструкція

ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА ДЛЯ УЧНІВ

Відкриття способу добування вогню було визначною перемогою людини над природою. Вогонь став товаришем і помічником для людей. Важко уявити собі таку галузь людської діяльності де б він не використовувався. Кожного дня ми вживаємо гарячу їжу, яка приготовлена на вогні дбайливими руками. Коли їдемо в автомобілі, летимо у літаку, пливемо на пароплаві, в їхніх серцях-двигунах теж горить полум'я. Для виготовлення різних предметів починаючи з виделок та ложок і закінчуючи космічними апаратами необхідне використання вогню. Можна ще довго перелічувати як нам допомагає і служить вогонь у побуті і на виробництві, але треба завжди пам'ятати, що необережне поводження з вогнем може задати великої шкоди 

Деякі практичні поради дітям для запобігання пожежі:

-- не кидайте палючі сірники, спочатку погасіть їх;

    --  забирайте сірники у малюків, не дозволяйте їм гратися з ними;

-- не запалюйте і не гасіть самі гасову лампу, примус, газову колонку. Попросіть про це дорослих.

-- якщо в домі загориться бензин, гас або будь-яка олія. то їх не можна гасити водою, необхідно накинути на вогонь щільну тканину, ковдру, старе пальто, або засипати піском чи землею Це пов'язано з тим, що гас і бензин легші за воду Тому попадаючи на поверхню цих рідин, вода опускається на низ і не гасить полум'я, що горить зверху:

перед розведенням вогнищ підготуйте для цього місце, щоб вогонь не перекинувся на предмети, що знаходяться поруч. Місце для розведення багаття необхідно обкопати. Ширина обкопаної смуги повинна бути не менш 0,5 м;

-- недогоріле вогнище ретельно залийте водою чи засипте землею;

-- ні в якому разі не розпапюйте піч бензином або іншими легкозаймистими рідинами:

-- запам'ятайте телефон пожежної команди - 01.

Основні причини виникнення пожеж

Проаналізувавши пожежі, які виникають а області та за і'і межами, можна зробити висновок, що основними причинами виникнення пожеж є:

- необережне поводження з вогнем;

- порушення вимог протипожежних норм при проектуванні та будівництві об'єктів господарства;

- порушення правил монтажу та експлуатації електроустановок, машин та обладнання. 

А якщо вже сталася біда і виникла пожежа у приміщенні де е люди, то на цей випадок у кожній установі повинен бути відпрацьований план евакуації людей на випадок пожежі. Вчитель повинен показати цей план дітям і пояснити яким чином відбувається евакуація дітей з приміщення школи Необхідно звернути увагу дітей на те. що евакуація повинна проходити чітко за планом. Паніка і метушня - не припустима!

Дії учнів при пожежі

Під час пожежі найбільшу небезпеку для людей становлять висока температура повітря, дим. велика концентрація чадного газу, можливі обвали будівель та споруд.

Якщо будинок охоплений полум'ям, то для виходу з нього треба накритися з головою мокрою ковдрою, щільною тканиною чи верхнім одягом. У приміщенні де багато диму треба рухатись пригнувшись або повзком Для захисту від чадного газу дихати необхідно через зволожену тканину.

Якщо Ваш одяг спалахнув, лягайте і перекочуйтесь, збийте з себе полум'я. Ні в якому разі не треба бігти.

Побачивши людину. На якій горить одяг. покиньте і щільно притисніть до неї покривало чи іншу щільну тканину.

Під час гасіння пожежі використовуйте вогнегасники, пожежні крани, воду, пісок, землю, та інші підручні засоби. Треба звернути увагу дітей на те, що неприпустимі жарти у викликах пожежної команди. Ці пустощі приносять великі матеріальні збитки і в той самий час може надійти дійсно справжній виклик і пожежники не зможуть вчасно на нього відреагуеати. Особи, винні у таких жартах несуть відповідальність, передбачену Законодавством України.

(044) 234-82-30
(044) 235-30-18
 school135_kiev@ukr.net
 вул. Михайла Коцюбинського, 12-б